06.11.2019

VII Noortefoorum ootab osalejaid

Peace Child Eesti, Eesti Noorteühenduste Liit ja Sillamäe Lastekaitse Ühing kutsuvad 14–26-aastaseid noori osalema VII Noortefoorumil 2019 "Tänased noored - Eesti tuleviku loojad?!", mis toimub kolmapäeval, 27. novembril kell 11.00–16.40 Tallink Spa & Conference Hotellis (Sadama 11a).

Noortefoorum on mõeldud 16–26-aastastele tegusatele ja aktiivsetele noortele, kes soovivad panustada Eesti ühiskonna edendamisesse ning kes ihkavad oma häid mõtteid teoks teha. Noortefoorumi eesmärgiks on tutvustada noortele nende võimalusi nii oma kogukonna kui ka kogu riigi tegevuses kaasa rääkimiseks ning õpetada ja julgustada noori oma ideid täiustama ja ellu viima. 

Foorumi eesmärk on anda noortele täielik ülevaade hariduse, lõimumise ja noorte kaasamise valdkondade olukorrast; motiveerida noori poliitika vastu huvi tundma ning anda praktilised juhised ja nõuandeid oma ideede ja algatuste teostamiseks.

Foorumi peateemadeks on haridus ja lõimumine läbi noorte silmade. Haridus on teema, millega puutuvad noored kokku igapäevaselt. Lisaks on oluline leida täiendavaid võimalusi eesti ja vene emakeelega noorte kogukondade kokkutoomiseks ning ühetaolise inforuumi loomiseks.

Foorumi programm on jagatud kolmeks osaks. Esimese osa moodustavad temaatilised ettekanded antud valdkonna spetsialistide poolt, et avada teemat põhjalikumalt. Ettekannetele järgnevalt toimub laiema huvigruppide ringiga paneeldiskussioon ning päeva lõpetavad ekspertidest juhendajate eestvedamisel praktilised töötoad, kus on võimalik väiksemas ringis spetsiifilisemat teemat koos teiste osalejatega lahata. Programmis on ka erikülalised Eestist ja välismaalt. Päeva lõpus toimub noorte tunnustamise konkurss "Sädemeke ".

Foorumi päevakava.

Foorumile saab registreerida kuni 22. novembrini siin.

Peale foorumi on kõik osalejad oodatud unikaalsele kontsert-etendusele "Brainstorm" 27.11 kell 17.30 Lindakivi Kultuurikeskusesse. 
Etendus on tasuta, kuid kohtade arv on piiratud! 

Noortefoorum “Tänased noored – Eesti tuleviku loojad” toimub Euroopa Sotsiaalfondi projekti Eesti ühiskonnas lõimumist toetavad tegevused“ toetatava alategevuse „Lõimumisalased koostöötegevused” raames. Foorumi toimumist toetab Tallinna Spordi- ja Noorsooamet ja Eesti Noorteühenduste Liit.

Noortefoorum 2019

 

Uudise rubriigid: