09.11.2020

VIII Noortefoorum 2020 "Noored otsustajad muudavad kohaliku poliitika tulevikku"

Peace Child Eesti, Sillamäe Lastekaitse Ühing ja Eesti Noorteühenduste Liit kutsuvad noori osalema VIII Noortefoorumil 2020 "Noored otsustajad muudavad kohaliku poliitika tulevikku", mis toimub reedel, 20. novembril kell 11.00–17.30 Tallink Spa & Conference Hotellis (Sadama 11a).

Noortefoorum on mõeldud 1426-aastastele tegusatele ja aktiivsetele noortele, kes soovivad panustada Eesti ühiskonna edendamisesse ning kes ihkavad oma häid mõtteid teoks teha. Noortefoorumi eesmärgiks on tutvustada noortele nende võimalusi nii oma kogukonna kui ka kogu riigi tegevuses kaasa rääkimiseks ning õpetada ja julgustada noori oma ideid täiustama ja ellu viima.

Foorumi eesmärgiks on võimestada noori rääkima kaasa kohaliku tasandi otsustusprotsessides ning julgustada neid osalema demokraatlikes otsustusprotsessides nt. 2021 KOV valimised. Lisaks sellele motiveerida noori poliitika vastu huvi tundma ning anda praktilised juhised ja nõuanded oma ideede ja algatuste teostamiseks.

Foorumi peateemadeks on noorte kaasamine kohaliku otsustusprotsessis ning kriitilise mõtlemise arendamine ning noorte huvide tagamine KOVi tasemel. Foorumiga toetame täiendavaid võimalusi eesti ja vene emakeelega noorte kogukondade kokku toomiseks ning ühetaolise inforuumi loomiseks ja tuleva noor valimiste valvurite valmimist. Teemasid käsitledes tegeleme dialoogi edendamisega noorte ja otsustajate vahel, läbi mille tekitame noortes huvi nende ümber toimuva vastu ning julgustame aktiivset ühiskonnaelu puudutavates küsimustes kaasa rääkima.

Foorumi programm on jagatud kokku kolmeks osaks. Esimese osa moodustavad temaatilised ettekanded antud valdkonna spetsialistide poolt, et avada teemat põhjalikumalt. Igale ettekandele järgnevalt on võimalik esitada küsimusi. Ettekannetele järgnevalt toimub laiema huvigruppide ringiga paneeldiskussioon ning päeva lõpetavad praktilised töötoad ekspertidest juhendajatega, kus on võimalik väiksemas ringis spetsiifilisemat teemat koos teiste osalejatega lahata. Programmis on ka erikülalised Eestist ja Soomest. Päeva lõpus toimub noorte tunnustamise konkurss "Sädemeke " ja digitaalne kontsert "Loomingulised Eestimaa noored 2.0".

Foorumi päevakava.

Foorumile saab registreeruda kuni 18. novembrini siin.

Osalejale tagame: rikkalik toitlustamine, materjalid, huvitava programmi, meeleolukat ajaveetmisvõimalust ja uusi tutvusi.
Vaata rohkem siit.

Liitu üritusega Facebookis.

Noortefoorum “Noored otsustajad muudavad kohaliku poliitika tulevikku/iseloomu” toimub Euroopa Sotsiaalfondi projekti Eesti ühiskonnas lõimumist toetavad tegevused“ toetatava alategevuse „Lõimumisalased koostöötegevused” raames. Foorumi toimumist toetavad Tallinna Spordi- ja Noorsooamet, Tallink Grupp jt.

Uudise rubriigid: