18.10.2019

Vaata, mida põnevat saabuval koolivaheajal ette võtta!

Juba järgmisel nädalal ootab koolilapsi ees selle õppeaasta esimene koolivaheaeg. Koolivaheaja sisustamiseks on Tallinnas palju põnevaid ning harivaid võimalusi. Portaalis huvi.tallinn.ee on kokku koondatud suur hulk linnalaagreid ja töötubasid igas vanuses koolilastele ja -noortele.

Kel soovi, saab osaleda ühekordsetes tegevustes või töötubades, kuid toimumas on ka mitmepäevaseid üritustesarju ning linnalaagreid. Nii saab mugavalt kogu oma nädala tegusalt ära sisustada.

Toimumas on hulgaliselt põnevaid linnalaagreid.

Huvikeskus Iidam ja Aadam korraldab kunstiklubi laagrit "Lülitus fotole", kus külastatakse giidiga Fotomuuseumi ja fotonäitust, jäädvustatakse endast portree puidule, tehakse trikiga pilte, kus mustvalgest fotost saab imeväel värviline, jäljendatakse kuulsaid kunstnikke, kes kasutasid fotot oma teostes. Lisaks sätitakse ülesse oma väikene fotostuudio ja muidugi tehakse palju pilte.

Linnalaager "Tondikunst" ootab osalema aga kõiki julgeid, kes ei karda põnevad ning judinaid tekitavad tondijutte. Selles laagris on osaliste lemmikloomadeks ämblikud ja nahkhiired, dress code on must ja valge ning keebid ja valguseks kuu ning laternad.

Spordiklubi Nord kutsub aktiivsesse ja sportlikku linnalaagrisse, kus igal päeval toimuvad erinevad aktiivsed ja lõbusad tegevused: lõbusad sportmängud, tants, kino, matk, Lego tehnikamaailmа töötuba ja palju muud põnevat.

Erinevad laagrid toimuvad ka Tallinna noortekeskustes. Nii korraldab Kekslinna Noortekeskus linnalaagrit "Lava ja kaamera telgitagune maailm", kus sel korral puututakse kokku nii televisiooni, teatri kui ka filmide telgitaguse maailmaga. Mustamäe Avatud Noortekeskus korraldab linnalaagrit, kus külastatakse X-parki, Eesti Tervishoiu Muuseumi, PROTO avastustehast, Mustamäe Elamuste Keskust, Eesti Loodusmuuseumi ja toimub ka disko. Haabersti Noortekeskuse sügiseses linnalaagris veeretatakse AMB keskuses bowlingu kuule, veedetakse kosutav päev Kalev Spa keskuses, hullatakse X-parkis, arendatakse käelisi tegevusi erinevates töötubades ja tehakse palju muud põnevat.

Tallinna noortekeskused kutsuvad osalema väga erinevates ja põnevates tegevustes.

  • Kristiine Noortekeskuses toimub Ronimisministeeriumi külastus, Beat Saber võistlus virtuaalreaalsuses, noortekaöö, kokandusklubi, filmide päev. Täpsemat kava näed siit.
  • Valdeku Noortekeskuses külastatakse Tondi maneeži, kus saab vaadata hobuseid ja Loodusmaja, toimuvad sushi, siidimaali, teadusteemaline ja tantsimise töötuba, ning filmiõhtu. Täpsemat kava näed siit.
  • Pääsküla Noortekeskuse tegevused on koolivaheaja nädala vältel seotud teaduse ja katsetega. Toimub teadus-show, erinevad katsed, mängitakse kuldvillakut ja tehakse sporditeadust. Täpsemat kava näed siit.
  • Põhja-Tallinna Noortekeskus toimub "Karaokeõhtu". Täpsemat kava näed siit.
  • Kose Vaba Aja Keskuses toimub ämblikke meisterdamine, maskide dekoreerimine, aknakleepsude valmistamine ja palju põnevat veelgi. Täpsemat kava näed siit.
  • Mähe Vaba Aja Keskuses toimub teadus ja osavuspäev, tervisepäev, töötubade päev ja Halloweeni öö. Täpsemat kava näed siit.

Tutvu täieliku sügisvaheaja ürituste kavaga Tallinna üritusteportaalis huvi.tallinn.ee/uritus/sugisvaheaeg-tallinnas#

Pealinna koolivaheajainfot koondab ning vahendab Tallinna Spordi- ja Noorsooamet.

Uudise rubriigid: