12.11.2021

Vabaduse väljaku koroonaennetuspunktis teenindati kahe päevaga üle 600 inimese

Kolmapäeval, 10. novembril Vabaduse väljakul avatud statsionaarses COVID-19 nõustamis-, vaktsineerimis- ja testimispunktis teenindati esimese kahe päevaga 620 patsienti. Vabaduse väljaku koroonaennetuspunkt võtab inimesi vastu ka nädalavahetusel, samuti on avatud nõustamis- ja vaktsineerimispunktid Lasnamäel ja Põhja-Tallinnas.

„Vabaduse väljaku koroonaennetuspunktis tehakse nii esimesi ja teisi vaktsiinidoose kui ka tõhustusdoose ning samuti pakume seal PCR testi võimalust. Koroonaennetuspunkti uus asukoht on inimeste poolt hästi vastu võetud. Juba esimesel päeval soovis end vaktsineerida 80 ja teisel 140 inimest, PCR teste tehti mõlemal päeval 200 inimesele,“ rääkis abilinnapea Betina Beškina. „Ootame jätkuvalt inimesi nii ennast vaktsineerima kui ka testima, et ühiselt nakkuse levikule piir panna ning peagi saabuvatest jõuludest vabalt rõõmu tunda.“      

Vabaduse väljaku teenuspunktis saab valida kõigi Eestis kasutusel olevate vaktsiinide vahel, sh kahedoosiline Pfizer/BioNTech ja Moderna või ühedoosiline Jansseni vaktsiin. PCR testimine on saatekirja alusel tasuta ning ilma saatekirjata tuleb tasuda 44 eurot. Koroonaennetuspunkt teenindab soovijaid iga päev kella 9–21ni. Teenust osutab Confido. 

Nõustamis- ja vaktsineerimispunktid on avatud ka Lasnamäel Lindakivi kultuurikeskuses (Jaan Koorti 22) ning Põhja-Tallinna kogukonnamajas (Kari tn 13). Mõlemad punktid on lahti tööpäevadel kell 12–19 ning nädalavahetustel kell 10–17.

Kui inimesel ei ole mingil põhjusel võimalik ise vaktsineerima minna, võib Tallinnas vaktsineerimisbrigaad koju kutsuda. Eelregistreerida saab telefonil 666 2727, kõnesid võetakse vastu tööpäevadel 8–20 ja nädalavahetusel 9–17. Kodusvaktsineerimise brigaadid töötavad argipäevadel kell 9–18. Esimese nelja päevaga on kodus kaitsesüsti saanud 82 inimest.   

20. oktoobrist kuni 9. novembrini vaktsineeriti Tallinna COVID-19 nõustamis- ja vaktsineerimispunktides kokku 5641 inimest, seal hulgas 3686 inimest sai esmase, 626 teise ja 1329 tõhustusdoosi. 

   

Uudise rubriigid: