23.11.2021

Vabaduse väljaku tunnelis avatakse fotonäitus „Aastaring Tallinnas 2021“

Vabaduse väljaku tunnelis saab homsest, 24. novembrist kuni 31. detsembrini vaadata näitust fotovõistlusel „Aastaring Tallinnas 2021“ tunnustatud töödest.

Fotokonkursi korraldamisega soovis linn panna inimesi märkama linnaruumi ja looduse omavahelist seost. Eesmärgiks oli leida fotosid, mis jäädvustavad linnas aset leidnud sündmusi ja tegevusi ning linnapildi muutumist eri aastaaegadel.

„Tallinna linnakeskkond oma mitmekesisusega pakub fotograafidele rohkesti inspiratsiooni, mis peegeldus ka 172 tänavusele konkursile saadetud võistlustööl. Linnalooduse jäädvustamine annab fotograafidele võimaluse märgata meid ümbritsevat elurikkust ning inimühiskonna ja loodusjõudude seoseid,“ rääkis Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti juhataja asetäitja Elena Sapp. „Pildistatud on kauneid loodusvaateid ja linde-loomi, olemasolevat arhitektuuri ja ehitatavaid hooneid. Mängitud on valguse ja udu, vihma ja peegeldustega. Kokkuvõttes kujunes esinduslik galerii, mis näitab linnapilti läbi selle elanike silmade ja toob esile, kuidas loodus ja linn üheskoos toimivad.“    

2021. aasta konkursi peapreemia võitis Cristo Pihlamäe fotoga „Peegeldus“. Rahva lemmiku preemia pälvis Alina Kemppineni töö „The yachts“ (Jahid).

Eripreemia vääriliseks tunnistas žürii kümme silmapaistvat fotot: „Sügisõhtu Snelli pargis“ (Viive Herne), „Удача“ (Edu, Anna Borunova,), „Sunset at Port Noblessner“ (Päikeseloojang Noblessneris, Corin Nichols), „Haabersti elanik“ (Karolina Malkov), „Öine kesklinn täiskuu kumas“ (Raigo Tõnisalu), „Käblik“ (Erik Karits), „Udune Pirita rand“ (Yulia Cheshkovskaya), „Pakun vaibakloppimise teenust“ (Erik Karits), „Город в отражении“ (Linn peegelduses, Yulia Nikolaeva), „Побег“ (Põgenemine, Anna Borunova, Kadrioru Pargi eripreemia).

Tallinna linnal on suur kogemus fotokonkursside korraldamisel. Aastatel 2006–2013 korraldas Tallinn fotokonkursse teemal „Parim jõulukaunistus“. Alates aastast 2014 on olnud Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti korraldatava fotokonkursi teemaks „Aastaring Tallinnas“.

Näitus võidutöödest avatakse Vabaduse Väljaku tunnelis 24. novembril ja see jääb avatuks aasta lõpuni. Kõikide tänavu esitatud fotodega on võimalik tutvuda Tallinna kodulehel: fotokonkurss.tallinn.ee/fotod

   

Uudise rubriigid: