13.10.2020

Vabaduse väljaku tunnelis on avatud fotonäitus „Tallinn 2020. Tulevik juba täna“

Vene kultuuri linnafestivali 9Fest fotokonkursile „Tallinn 2020. Tulevik juba täna“ laekunud parimatest töödest avati Vabaduse väljaku tunnelis fotonäitus.

Tallinna vene kultuuri linnafestivali 9Ѣ FEST raames toimunud fotokonkursile „Tallinn 2020. Tulevik juba täna“ olid oodatud linna tänapäevase taristuga seotud pildid, mis kajastavad urbanistlikke maastikke või uute tehnoloogiate kasutamist linnaruumis.

Võitjaks osutus Tatjana Aksjonova töö „Hiiglane”, millel on kujutatud väikest vana puumaja hiiglaslikuna näiva pilvelõhkuja taustal. Töö loob vaatajaile ühtaegu pildi nii linnaruumis valitsevaist kontrastidest kui ka ajaloolise ja modernse harmooniast. See paneb mõtlema uue ja vana, suure ja väikese, tormilise ja rahuliku kooseksisteerimise üle moodsas linnakeskkonnas. Teise koha sai Igor Linde tööga „Linna tänavad 2020“, kus on näha kõrgeid ehituskraanasid kesklinna tornehitiste taustal. Inimloomusele on omane pürgida kõrgustesse ning kõrghooned on saanud lahutamatuks osaks ka Tallinna panoraamis.   

Konkursi kuraatori Xenia Šabanova sõnul oli antud fotovaatluse läbiviimisel veel teine rakurss: globaliseerumises ja uute tehnoloogiate levikul on ka negatiivne pool. „Konkursitöödes oli mõtteainet. Kolmandaks tuli Leila Arefjevi lavastuslik töö, kus olid jäädvustatud päikesetõusu jälgivad inimesed, kel on nutitelefonid käes. Selles töös oli päevavalgele toodud meie katse minna virtuaalsesse maailma. Oli tunda pisut hirmu nüüdistehnloogia ees, kuid optimismi oli ikka rohkem,“ lisas Xenia Šabanova.

Žüriisse kuulusid tuntud fotograafid Xenia Šabanova, Kaupo Kalda, Anton Novožilov, Aleksander Gorodenkov ja Diana Unt.

Näitus fotokonkursi finalistide töödest jääb Vabaduse väljaku tunnelis avatuks kuni 25. oktoobrini k.a.

Vene kultuuri linnafestivali korraldab Tallinn juba neljandat korda. Aastal 2013 toimus festival VDRUG ja 2016. aastal ОпѢ FEST. Aastal 2018 kandis üritus Eesti Vabariigi 100. aastapäeva puhul nimetust 100Ѣ FEST ning tänavu toimub 9Ѣ FEST. Aasta 2020 on digikultuuriaasta, mis mõjutab oluliselt nii haridust, kaasaegse kultuuri arengut kui ka kultuuripärandi säilimist ja arengut. E-riigi võimalusi kasutades korraldatakse Eestis vernissaaže ja festivale.

Ülemisel pildil: 2. koha töö "Linnatänavad 2020" (Igor Linde)

Võidutöö "Hiiglane" ja selle autor Tatjana Aksjonova

Fotokonkurss_võidutöö Hiiglane.jpg

Fotokonkursi võitja Tatjana Aksenova_foto Hiiglane autor.jpg

   

Uudise rubriigid: