16.03.2018

Vabaduse väljaku valguspostid värvusid Iirimaa rahvuspüha tähistamiseks rohelisteks

Reedel õhtul värvusid Tallinnas Vabaduse väljaku valguspostid ja Jaani kiriku võlvkaared Iirimaa rahvuspüha, Püha Patricku päeva (17. märts) puhul roheliseks.

Ürituse avasid ja linnarahvast tervitasid Iirimaa suursaadik Frank Flood ja Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf, kelle sõnul on tegemist esimese ametliku Püha Patricku päeva  rohestamisega Maarjamaal, et tähistada ja tähtsustada Eesti ja Iirimaa sõbralikke suhteid. „Roheline värv sümboliseerib elu, lootust, rõõmu aga ka Püha Kolmainsust ning tänapäeval ka muret keskkonna pärast“ sõnas Klandorf. Iirimaa suursaadik Frank Flood avaldas lootust, et kohaliku iirlaste kogukonna ja Iirimaa sõprade toel muutub Püha Patricku päeva tähistamine Eestiski traditsiooniks. Jaani kiriku õpetaja Arne Hiob lausus eesti keeles keldi palve. Ka Eesti Setterite Klubi oli iiri setterite esindusega kohal.

Vabaduse väljaku valguspostid püsivad rohelised 16. märtsi õhtust kuni 19.märtsi hommikuni. Kolmel õhtul kell 19 kõlab Jaani kiriku tornist Iirimaal tuntud Püha Patricku päeva kristliku hümni „Hail Glorious St. Patrick“ meloodia.

Erinevate objektide rohestamine Püha Patricku päeva puhul on saanud traditsiooniks kõikjal maailmas, kus elab iirlasi. Näiteks Austraalias värvub roheliseks Sydney ooperimaja, Prantsusmaal Eiffeli torn, Lätis Riia raekoda, Leedus Vilnele jõgi.