14.06.2019

Vabaduse väljakul toimub Eesti ja Taani suhetele pühendatud perepäev

Laupäeval, 15. juunil tähistatakse Vabaduse väljakul Eesti lipu 135. ja Taani lipu 800. sünnipäeva. Perepäeva aukülalisteks on Taani kuninganna, Eesti Vabariigi President ja peaminister.

Kell 11 algaval perepäeval saab kuulata koorilaulu, Taani džässi ja Eesti folki ning külastada Eesti ja Taani suhteid tutvustavaid teematelke. Väljakul toimuvad temaatilised tegevused lastele. Toidutänaval saab maitsta Eesti ja Taani köögi parimaid palasid.

Toimub ka lipumäng, mille peaauhinnaks on perepilet nädalavahetuseks Kopenhaagenisse koos seal asuva Tivoli külastamisega.

Tallinna Linnamuuseumi telgis saab mängida, ajalugu uurida ja meisterda. Tallinna Linnamuuseum korraldab perepäeva raames ka ekskursioone „Taaniaegne Tallinn“,  kogunemine Mayeri treppide ees (kell 13 eesti keeles, kell 13.30 inglise keeles, kell 14 taani keeles ja kell 14.30 vene keeles).

Kõik üritused toimuvad vabas õhus ja tasuta.

Perepäev on osa Taani kuninganna Margrethe II ametlikust visiidiprogrammist ning seda korraldab Riigikantselei koostöös Taani saatkonnaga Tallinnas.