21.02.2018

Vabariigi aastapäeva saab tähistada Snelli tiigil uisutades

24. veebruari südapäevast kuni õhtutundideni võib Tallinna Toompargis asuval Snelli tiigil uisutada ning ühtlasi õhtul suurelt ekraanilt presidendi kõnet ja pidulikku vastuvõttu jälgida; uisud saab laenata kohapealt.

Otse Snelli tiigi kaldal on 24. veebruaril kella 12-st kuni 20-ni avatud uisulaenutus. Uisutada saab ka õhtutundidel, sest liuväli valgustatakse. Uisutajatele pakutakse tasuta teed ja pirukaid, mängib meeleolukas muusika. Snelli tiigi juurde püstitatakse ekraan, millelt saab jälgida Vabariigi Presidendi aastapäevakõnet algusega kell 18.30. Presidendi kõnele järgneb aastapäeva ilutulestik Toompea nõlvalt.

„Iseseisvuspäevale kohane elevus ja ühised ettevõtmised koos lähedastega ei tarvitse tallinlaste jaoks piirduda hommikuse lipuheiskamise ja kaitsejõudude paraadi jälgimisega,“ rääkis Kesklinna vanem Vladimir Svet. „Ehkki paljud meist on harjunud seda õhtut veetma teleekraanide ees, pakume linnaelanikele võimalust veeta pidupäev väljas, Snelli tiigi jääl toimuval juubelipeol.“

„Paljudel linnaelanikel on küllap endal uisud olemas – kutsume neid kasutama. Kui aga sellist võimalust ei ole, saate loota meie tasuta uisulaenutuse peale Snelli kaldal," lisas Svet. "Arvestada tuleks siiski, et laenutatavate uiskude arv on piiratud ja neid anname välja väikese tagatisraha eest, mille uiskude tagastamisel saab tagasi. Kohtumiseni juubelipeol!"