02.03.2018

Vadim Belobrovtsev: ootame MTÜ Tallinna Linna Noortevolikogult täiendavat infot toetusraha kasutamise osas

Tallinna Spordi ja Noorsooamet ootab MTÜ Tallinna Linna Noortevolikogu täiendavat teavet linna antud toetusraha kasutamise sihipärasuse kohta, teatas abilinnapea Vadim Belobrovtsev kommentaariks ajakirjanduses levinud väidetele, et noortevolikogu eelmine juht on toetusraha kasutanud mittesihtotstarbeliselt.

„Mittetulundusühing on iseseisev organisatsioon, mida linn toetab, kuid ei juhi. Kuid linna huvi on see, et kõik kulutused oleks sihipärased ja põhjendatud,“ selgitas abilinnapea Belobrovtsev. 

„Mittetulundusühing on meile küll kuluaruande esitanud, kuid see on puudulik ja seetõttu loodame neilt nädala jooksul küsimustele täiendavaid vastuseid. Praeguse juhtumi valguses on hea kõigile meelde tuletada, et MTÜ või asutuse krediitkaardiga ei maksaks teha midagi sellist, mida pärast on piinlik seletada,“ mainis Belobrovtsev.

Samas taunis Belobrovtsev tänast Postimehe juhtkirja, mis süüdistab noortevolikogu endise esimehe krediitkaardi kasutamise juhtumi valguses tervet Keskerakonda korruptsioonis. „Vastutus meie riigis on isiklik, konkreetne ja tõendeid nõudev, hüsteeria ja sildistamine ainult varjutab tõde,“  teatas abilinnapea. „Antud juhul on Postimees lahmides ja valimatult inimeste mainet määrides rikkunud ajakirjanduseetika põhimõtteid ja nad peavad seda ka varsti tunnistama.“