15.11.2021

Vahvate Sipsikute meeleolukas isadepäev 2021

12.novembril tähistasid Sipsikud koos oma armsate isadega isadepäeva!

Ettevalmistused isadepäevaks algasid juba väga varakult. Sipsikud valmistasid ise karaskit, küpsiseid ja ei puudunud üllatusena ka lapsesuu isa portreega! 

Isa-lapse ühisseiklusesse (vahvasse seiklusterohkesse orienteerumisse) sai "sukelduda" õhtul, kui õpetajad jagasid täpsed juhised ülesande täitmiseks. Selleks pidid isad kaasa võtma taskulambi ja nutitelefoni. Koos lapsega läbis isa lasteaia hoovile ülesseatud väikese raja, millel oli kuus peatuspunkti. Igas punktis lihtne, mõtlema panev või lõbus liikumisülesanne. Näiteks - leia üles roheline liumägi; tehke suur soe kallistus; vahva liikumimäng "Seljakott selga!" (isa haarab lapse selga ja koos läbitakse takistusrada) jpms.

Lisaks füüsilisele sai tööd ka aju- koos tuli välja mõelda haiku, luuletus või liisusalm HERILASEGA seonduvalt - kirjutada see märkmepaberile ja kleepida oma käejälgede juurde, või hoopiski nuputada kellest või millest räägivad mõistatused. 

Põnevust ja lusti lisas õhtune pimedus, mis andis osalejatele võimaluse kasutada taskulampe. Ja kuigi enamike isade jaoks on juba iseenesest tore koos lapsega tegutseda, tõid palju rõõmu ka lapse tehtud kiluvõileib, küpsised ja lapsesuu isa portreega, mis oli issile auhinnaks. Vahva koostegutsemine pakkus lapselikku lusti, rõõmu ja põnevust nii lapsele kui ka isale. Meeleolukaid isa-lapse pilte saab vaadata SIIT. 

Sipsikute isadepäeva ettevalmistused 2021.jpg