30.07.2020

Väike-Õismäe majale maalitakse veel üks Õ-tähega seinapilt

Järgmisel nädalal hakatakse Haabersti linnaosas aadressil Õismäe tee 2 asuva hoone otsaseina supergraafilist seinapildiga "Õ" kaunistama. Selle samanimeline sõsarteos asub Paldiski mnt 169 ning seeria sündis 2019. aastal eesti keele aasta ja Õ-tähe 200. sünnipäeva auks.

Haabersti linnaosa vanem Andre Hanimägi sõnas, et „Õ II“ on inspireeritud oma asukohast, Õismäe nimest ning seal elavatest inimestest, ümbruskonnast ja miljööst. „Nendest lähtuvalt on kujundatud ka tähemärk ise, selle keskel asetseb stiliseeritud tiik, mille ümber moodustuvas kompositsioonis on kujutatud rohealasid, õistaimi ning linnaosale iseloomulikke hooneid,“ selgitas Hanimägi.

Seeria „Õ“ esimene teos on austusavaldus Õismäe rabale. Umbes tuhat aastat tagasi tekkinud raba hoiab oma liigirikkuses paljusid kaitsealuseid taimi.

Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti tellimusel jätkuvad viiendat aastat järjest korterelamute fassaadidele supergraafiliste seinapiltide rajamistööd. Tänavu rajatakse supergraafilised seinapildid „Õ“ ja „Liivakell“  vastavalt Õismäe tee 2  ja Pallasti 34B hoonete otsafassaadidele. Tööde autoriks on Andreas Luigas Finostilo OÜ, kes on ühtlasi ka töövõtjaks.

Supergraafilise seinapildi „Õ“ rajamisega Õismäe tee 2 otsaseinale alustatakse 3. augustil ja töö saab valmis 28. augustiks. Töö lepingujärgne maksumus on 28 000 eurot.

Esmakordselt tehti hoonete fassaadidele supergraafilisi seinapilte 2016. aastal. Supergraafika eesmärk on linna kaunistamine ja Eesti professionaalse kunsti toomine linnapilti.

 

Uudise rubriigid: