29.08.2017

Väike-Õismäe sai kaasaegse mänguväljaku

Haabersti Linnaosa Valitsuse tellimusel rajati Väike-Õismäele uus mänguväljak. Mänguväljak asub Järveotsa keskuse ja Järveotsa lasteaia vahelisel haljasalal (Järveotsa tee 15a). Mänguväljak ja välitrenažöörid rajati riigikoguliikme Viktor Vassiljevi nn katuserahade eest.

Haabersti linnaosa vanem Marek Jürgensoni sõnul on Haabersti positiivsesse programmi tehtud mitmeid ettepanekuid uute mänguväljakute rajamiseks. „Seetõttu otsustasime parandada laste mängimisvõimalusi Väike-Õismäel. Esimesed päevad on näidanud laste suurt huvi uue mänguväljaku vastu. Eriti populaarseks on osutunud õhulennurada. Mänguväljak on mõeldud vanusele 4-16. aastat ja kõik lapsed on uuele mänguväljakule oodatud,“ ütles Jürgenson. „Lisaks paigaldati Õismäe tee 79 ja 81 majade juurde uued välitrenažöörid,“ jätkas Jürgenson.

Riigikogu liikme Viktor Vassiljevi sõnul ei ole pooled kaitseväe kutsealustest teenistuskõlbulikud. „Välitrenažöörid lastele on riigikaitseliselt tähtis ülesanne,“ ütles Vassiljev.

Uuel mänguväljakul on mängukeskus, labürindiga mängumajake-lehtla, karusell, kahekohaline kiige ja õhulennurada. Mänguväljaku äärde on paigaldatud istepingid koos prügikastidega. 

Mänguväljaku rajamine hõlmas seadmete ostmist koos paigaldusega ja mänguväljaku seadmete paigaldamiseks vajaliku haljasala heakorrastamist ning liivast turvaaluse rajamist. Mänguväljaku rajas Atix OÜ.