16.09.2021

Väike-Õismäel valmis multifunktsionaalne spordiväljak

Haabersti linnaosavalitsuse tellimusel rajati Õismäe tee 110a vananenud liiklusväljaku asemele multifunktsionaalne spordiväljak. Uuel spordiväljakul on lastele ja noortele mõeldud rattarada ehk pumptrack, reguleeritavate raskustega välitrenažööride ala ning vähendatud mahus liikluslinnak.

Haabersti linnaosavanem Oleg Siljanovi sõnul oli Õismäe tee 110a asunud liiklusväljak amortiseerunud ja linnaosavalitsuse sooviks oli antud ala rekonstrueerides, et seal oleks seal tegevust võimalikult paljudel. „Lisaks väiksematele lastele, kes ka edaspidi saavad liiklusväljakut kasutada on seal nüüd lisaks tegevust ka noortel ja täiskasvanutel,“ rääkis linnaosavanem.

Siljanovi sõnul on kauaoodatud pumptrack valmis ning linnaosa noored on seda usinasti ka juba kasutamas. „Sel nädalal said liiklusväljakul veel paika uued liiklusmärgid ning nüüd on väljak lõpuks täiesti valmis,“ ütles linnaosavanem ning kutsus huvilisi uuele spordiväljakule.

„Juba sel reedel algusega kell 14.00 toimub trenažööride alal näidistreening, mille käigus treener näitab ja õpetab kasutama uusi multifunktsionaalseid trenažööre. Samal ajal räägib munitsipaalpolitsei liiklusväljakul lastele ohutust liiklemisest ning pumptrackil näitab noortele trikke ja jagab nippe trikirattur ning BMX-sõitja Kristen Põder,“ rääkis Siljanov.

Spordiplatsi ehitust finantseeriti riigieelarve regionaalsetest investeeringutest. Haaberstisse vaba aja ala rajamist toetas Riigikogu Keskerakonna fraktsioon 115 000 euroga. Ehitustöid teostas Mefab OÜ ning multifunktsionaalse spordiväljaku kogumaksumuseks kujunes 142 670 eurot.

Uudise rubriigid: