25.06.2020

Väikeettevõtja digilahenduste toetuse taotluste vastuvõtt on avatud

Tallinna Ettevõtlusamet alustas neljapäevast, 25. juunist 2020  väikeettevõtja digilahenduste toetuse taotluste vastuvõttu – eesmärk on muuta vajalike digilahenduste kasutuselevõtt Tallinna väikeettevõtjatele lihtsamaks, et parandada nende tootva ja teenust osutava äritegevuse efektiivsust ja kasvatada järjepidevalt konkurentsivõimet.

Toetust saab taotleda Eesti äriregistris Tallinna aadressile registreeritud äriühing, kes vastab järgmistele olulisematele tingimustele:

 • taotleja on tegutsenud vähemalt ühe majandusaasta ja esitanud äriregistrile vähemalt ühe majandusaasta aruande
 • taotleja viimase 12 kuu käive jääb Maksu- ja Tolliameti avaldatud andmetel vahemikku 20 000 kuni 400 000 eurot
 • taotleja viimase kuue kuu täistööajaga töötajate arv peab riiklikus registris avaldatud andmetel olema vähemalt üks taotlejal puuduvad maksuvõlad, sh kohalike maksude võlgnevused
 • taotleja viimases äriregistrile esitatud majandusaasta aruandes toodud müügitulust ei moodusta rohkem kui 50% järgmised tegevusvaldkonnad:
  põllumajandus;
  metsamajandus ja kalapüük;
  alkoholisisaldusega jookide ja tubakatoodete tootmine;
  vahendamine, hulgi- ja jaekaubandus, v.a mootorsõidukite ja mootorrataste hooldus ja remont.
  Vahendamine on vahendajate, maaklerite jt kauplejate tegevus, kes viivad kokku teenuse või tehingu osapooli, või korraldavad äritehinguid teise poole nimel, teenides sellelt tegevuselt internetikeskkonna kaudu tulu;
  finants- ja kindlustustegevus kinnisvaraalane tegevus;
  juriidilised toimingud ja arvepidamine;
  peakontorite tegevus ja juhtimisalane nõustamine;
  reklaamindus ja turu-uuringud;
  rentimine ja kasutusrent ning ajutise tööjõu rent;
  hasartmängude ja kihlvedude korraldamine.


Toetust antakse ettevõttes varem mitte kasutuses olnud digilahenduse soetamiseks või arendamiseks kuni kuni 6000 eurot ühe taotleja kohta kalendriaastas.
 Digilahenduseks võib olla näiteks uus soetatav personalihaldus- ja turundustarkvara, laohaldussüsteem, e-poe lahendus, broneerimissüsteem vms. Toetuse maksimaalne määr on 70% tegelikult tehtud abikõlblikest kuludest.

Tallinna ettevõtlustoetused

Taotle väikeettevõtja digilahenduste toetust

Enne toetuse taotluse esitamist palume võtta ühendust Tallinna Ettevõtlusameti ettevõtluskonsultantidega. Eelkonsultatsiooni eesmärk on anda infot, millistel tingimustel kvalifitseerub ettevõte toetust taotlema ja kuidas paremini taotlust koostada.

Lisainfo: 
Krista Kink
Tallinna Ettevõtlusamet
ettevõtluse arendamise osakonna juhtivspetsialist
640 4225
krista.kink@tallinnlv.ee 

Uudise rubriigid: