05.10.2021

Väikesed tallinlased said raekojas kätte oma nimetunnistuse

5. oktoobril anti Tallinna Raekojas vastsündinud tallinlaste vanematele pidulikult üle linna vapiga kaante vahel nimetunnistused. Beebid said linnalt kingituseks piimakruusi ja pudrukausi, millele kunstnik Helina Tilk on maalinud lapse sünniaasta looma pildi.

Nimetunnistused ja kingituse andis üle abilinnapea Betina Beškina, kelle sõnul oli tal heameel esindada linna niivõrd olulisel päeval. „Lapse sünd on üks tähtsamaid sündmusi elus ja on suurepärane, et saame ka omalt poolt perede rõõmust osa. Soovin kõigile uutele ilmakodanikele ja nende vanematele palju õnne!“ ütles Beškina ja lisas, et kuna beebide tervise kaitseks seekord üheskoos torti ei söödud, kinkis linn igale perele Pagaripoistes spetsiaalselt valmistatud, beebipapudega kaunistatud tordi. 

Nimetunnistused anti seekord üle 30 lapsele, kelle vanemad on soovinud need saada kätte raekojas ja kellest enamik on sündinud septembris. Neist 15 olid tüdrukud ja 15 poisid. Ühes peres sündisid kaksikud, neljas peres sündis neljas laps ja neljas peres kolmas laps.

Populaarsemad tüdrukute nimed 2021 aasta septembris on Alisa, Diana, Eva ja Hanna ning poiste nimed Alex, Kristofer, Oliver ja Robert.

Pikaaegne ilus traditsioon taaselustati peale koroonast põhjustatud pausi septembris ja jätkub nüüd nakkusohutuse kontrolli nõudeid arvestades. Pidulikul tseremoonial osalejatel paluti olla valmis koroonatõendi näitamiseks ja teiste nakkusohutuse nõuete täitmiseks.

Nimetunnistuste kätteandmine raekojas 5. oktoobril__foto Mats Õun.jpg

Nimetunnistuste kätteandmine raekojas 5. oktoobril__foto_Mats Õun.jpg

Beebipapudega tordid_Tallinna kingitus nimetunnistuse üleandmisel Raekojas.jpg Nimetunnistus ja kingitus väikestele tallinlastele.jpg

    

  

Uudise rubriigid: