13.04.2021

Väikeste aednike tegemised Lauliku lasteaias

Märkamatult on kevad kätte jõudnud ning Lauliku lasteaia väikesed aednikud on ka juba kevadtöödega alustanud.

Siisikeste rühma lapsed osalevad sel aastal Räpina Aianduskooli projektis "Kurgisõbrad" ja nemad panid kurgiseemned mulda juba veebruari keskel. Kaks kuud on lapsed hoolitsenud taimede eest, jälginud hoolega nende kasvamist, otsinud õpetajate abiga vastuseid erinevatele projekti puudutavatele küsimustele ning saanud palju-palju uusi teadmisi aiandusest. 

Naerulindude rühma lapsed külvasid enne lihavõttepühi muru- ja tomatiseemneid ning said jälgida, kumma taime seemned oma ninad enne mullast välja pistavad. Nüüdseks vajab muru juba juuksurit, kuid ka väiksed tomatitaimed kosuvad jõudsasti. Lootust on, et suvel saab esimesed punased viljad põske pista.

Pääsulindude rühma lapsed aitasid eile kevade tuua lasteaia maja ette, istutades talvega tuhmiks muutunud kanarbiku asemele kirkaid võõrasemasid. Rõõmu jagus nii väikestele rohenäppudele kui ka lilleilu nautijatele.

Lähiajal saavad väikeste aednike töökate käte abil korda ka lasteaia peenrakastid, et siis kõigi rõõmuks kasvatada taimi, mis on laste poolt välja valitud.