06.04.2021

Vaktsineerimiskeskuste telefoniregistratuur võiks teenindada kogu Eestit

1.-4. aprillini tööle pandud Tallinna vaktsineerimiskeskuste telefoniregistratuur teenindas kokku 5157 pöördumist ja selle kaudu tehti enamus Tallinna vaktsineerimiskeskuste broneeringutest. Üleriigilise digiregistratuuri kaudu registreeris end Sõle Spordikeskusesse ja Tondiraba Jäähalli vaktsineerima 330 inimest. Järgmiste vaktsineerimistalgute puhul oleks kõnekeskus abiks inimestele üle Eesti, et paljude teenuseosutajate informatsioonis paremini orienteeruda.

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul tõestas telefoniregistratuuri käivitamine ennast igati. „65-aastaste ja vanemate sihtrühma puhul arvestasime, et telefoni teel registreerimise korraldamine on hädavajalik. Kõnekeskusesse tehtud kõnede arv kinnitas üksnes seda ootust ja vajadust. Arvestades kõiki vaktsineerimise pakkujaid ja asukohti ning muud infot, oleks tegelikult vaja rakendada kogu Eestit teenindav kõnekeskus, et jõuda ka nende inimesteni, kes kogu selles infotulvas orienteeruda ei jõua,“ tõdes Kõlvart. „Tänu Tallinki operatiivsele tegutsemisele ja heale koostööle tervishoiuteenuste pakkujatega suutsime lühikese ettevalmistusajaga luua kõnekeskuse, mida saame ka edaspidi rakendada sarnaste vaktsineerimistalgute läbiviimisel. Niisamuti saame kasutada järgmistel kordadel juba olemasolevaid telefoninumbreid.“

Kõnedele vastas kokku 40 Tallinki klienditeenindajat. Lisaks Tallinna vaktsineerimiskeskustes registreerimiseks sai kõnekeskuse kaudu end kirja panna ka Maardu, Loksa ja Rakvere keskustesse, kus samuti vaktsineerisid Confido Meditsiinikeskus ja Medicum.

„Koostöös Confido ja Medicumiga suutsime keskused kiiresti ette valmistada, lõime ühtse telefoniregistratuuri, korraldasime vaktsineerimiskeskustesse tugipersonali linnatöötajatest vabatahtlike näol, tihendasime bussigraafikuid ja tegime vaktsineerimiskeskustele reklaami. Kui sellised mastaapsed ettevalmistused on tehtud, tuhanded vaktsiinidoosid on süstaldesse valmis pandud ning õed ja arstid on tööle tulnud, siis tuleks seda ressurssi muidugi ratsionaalselt kasutada: mõelda läbi valitud sihtrühma valmisolek ja panna valmis varunimekirjad. Loodan, et kogemusest õppis ka riik, Tallinnal on valmisolek ka järgmistel vaktsineerimistalgutel õla alla panema,“ ütles Kõlvart.

Linnapea sõnul tehakse juba praegu ettevalmistusi, et olla valmis veel suuremateks vaktsineerimise mahtudeks. „Praegu tegeleme koos tervishoiuteenuse osutajate ja teiste koostööpartneritega lahenduse otsimisega telefoniregistratuuri IT-lahenduse osas, mis võimaldaks mitme tervishoiuteenuse osutaja pakutud vaktsineerimisaegu ühtses keskkonnas broneerida,“ märkis Kõlvart.

Kõik telefoniregistratuuri tehtud kõned ei olnud aja broneerimiseks. Kõnekeskuse kokkuvõte näitab, et paljud helistajad küsisid, kas ka nooremad saavad vaktsineerima tulla ja mis saab ülejäänud vaktsiinidest. Väga palju näidati üles huvi ootejärjekorda panemise võimaluse vastu. Samuti küsiti telefoniregistratuurist infot, mis vaktsiini kusagil süstitakse. Osa telefonikõnesid jäigi konsultatsioonideks, mille vältel esitas helistaja küsimusi, aga aega ei soovinud veel panna. Neid helistajaid julgustati hiljem uuesti helistama. Samas oli helistajate hulgas ka neid, kes registreerisid aja kahele pereliikmele korraga.

Vaktsineerimiskeskustes toimuvale suurvaktsineerimisele registreerimiseks lõi Tallinna linn koostöös Tallinkiga kõnekeskuse, mis teenindas inimesi eesti keeles telefonil 600 7775 ja vene keeles telefonil 6007774. Telefoniliinid olid avatud 1. aprilli hommikust kella 8-st kuni 4. aprillil kella 15-ni. Lisaks oli vaktsineerimiskeskusesse võimalik aegu broneerida digiregistratuuris, Confido ja Medicumi kodulelehel.

Nädalavahetusel vaktsineeriti Tallinna vaktsineerimiskeskustes koroonaviiruse vastu kokku 5114 inimest.

Uudise rubriigid: