26.08.2019

„Valgus kõnnib 2019“ festival toob vaatajateni tehisintellekti poolt loodud valgusshow

18.- 20. septembril süüdatakse Kadriorus ja Tallinna vanalinnas tuhanded tuled, mis näitavad külalistele teed maagilisel ja valgust täis teekonnal läbi „Aja radade“, mis on selleaastaseks festivali teemaks. Lisainfot festivali kohta leiab kodulehelt www.valguskonnib.ee ja sotsiaalmeediast www.facebook.com/valguskonnib.

Festivali direktori   Caspar Lootsmanni sõnul on algselt Kadrioru Pargi hooaega lõpetavast tagasihoidlikust   üritusest 14 aastaga kasvanud kolmepäevane silmarõõmu, muusikaelamusi ja fantastilisi valgusinstallatsioone pakkuv kodumaa suurim valgusfestival.  “Ootame ka sel aastal festivalile enam kui 50 tuhandet külastajat.”

„Valgus Kõnnib“ festival täidab linna lummava värvi- ja valgusmänguga ning toob fookusesse Tallinna linna pargid ja rohealad ning neid ümbritseva põneva arhitektuurilise linnaruumi. Enam kui   neljakümnest installatsioonist koosnev valguskett on kui särav teekond linna  südames, andes võimaluse avastada uusi ja vanu ning seni märkamata jäänud   linnaruumi põnevaid elemente täiesti uues valguses.

Põnevamatest  nimedest ja installatsioonidest saab sel aastal välja tuua Hollandist pärit Mr. Beami muusikalise installatsiooni „Keys of Light“, kus tehisintellekti   koostööl klaveril mängitud teoste põhjal luuakse valgusetendus Kadrioru Lossi   fassaadil ja seda ümbritsevatel puudel. Interaktiivne videomapping areneb   terve festivali jooksul ja ükski etendus ei kordu. 

Festivali külastajate suurel soovil on uute lugude ja erilise valgus-tehnilise   lahendusega tagasi Läti artistide Artistic LV poolt loodud Kadrioru pargi   Luigetiigil toimuv purskkaevude etendus.

Kolme septembrikuu õhtu jooksul pakuvad paljude teiste installatsioonide seas   lummavat valgusmängu festivali suurim videomapping Vabaduse väljakul ja   laseretendus Jaani kirikus sees, valgustatud alleed ja küünlamerd täis   Kadrioru park, valgussambad Vanalinnas, tule- ja valgustantsijate etendused   ning Kadrioru pargi suvehooaega lõpetav musikaalne tulevärk 19. septembril.

Samuti ei puudu festivalilt ka juba traditsiooniks saanud hea muusika. Harju   haljasala laval esinevad 19.-20. septembril erinevad kodumaised artistid   mõnusa muusikaga, mis kindlasti täiendab festivali elamust Tallinna vanalinnas.
  
Festival toimub 18.-19. septembril Kadrioru pargis ja 19.-20. septembril   Tallinna vanalinnas.

Pilte ja videomaterjali eelmise aasta festivalist leiab aadressil www.valguskonnib.ee/meedia.

Lisainfo   ja kommentaarid:
Caspar Lootsmann
Valgus Kõnnib 2019
festivali direktor
+372 55 631 191
caspar@valguskonnib.ee

Uudise rubriigid: