18.09.2019

Valgus kõnnib Tallinna Linnamuuseumi ajaloolistel hoonetel

18.-20. septembril saab Tallinna valgusfestivalil Valgus Kõnnib näha Tallinna Linnamuuseumi hooneid uues valguses. Valgus kõnnib Kiek in de Köki tornil ja Taani kuninga aias ning Lastemuuseum Miiamilla õuel!

Festival Valgus Kõnnib toob valgust Tallinna parkidesse, rohealadele ja ümbritsevasse linnaruumi. Tänavu juba neljateistkümnes festival algab 18.-19. septembril Kadrioru pargist ja kulgeb 19.-20. septembril installatsioonide ja kontsertidega vanalinna. Valgusinstallatsioonid aitavad linnas avastada uudseid ja seni märkamata jäänud põnevaid detaile

18. ja 19. septembril on Laste Kadriorg ehk Lastepargi lood läbi aegade Lastemuuseum Miiamillas. Muuseumi juhataja Jane Meresmaa-Roos ja Ats Meresmaa äratavad Lastemuuseum Miiamilla aias videoinstallatsioonis ellu Vana lastepargi.

18. ja 19. septembril on Aeg ruumis Apollo platsil. Tallinna Linnamuuseumi näituseprojektide juht Johanna Rannula ja Siim Soonsein illustreerivad installatsioonidega Suure Paugu teooria järgi kõigele aluse pannud plahvatuskaost.

19. ja 20. septembril saab suurtükitornist Kiek in de Kök hoopis Armastuse majakas. Kiek in de Köki kindlustustemuuseumi torni on teinud installatsiooni Caspar Lootsmann. Kui kunagi ehtisid kuulsat torni kahurid, siis Valgus Kõnnib festivali raames näitavad kahel õhtul teed valguskiired. Kiired kutsuvad sõpru ja juhivad sõprade poole.

19. ja 20 septembril kell 20.00-23.30 külastavad Taani kuninga aeda Tuletaltsutajad. Eesti Tuleartistide Liit (ETAL) pakub tulekeerutajate etendusi igal täistunnil.

Taani Kuninga aeda saab siseneda all-linnast läbi SÜDAMETE TUNNELi. Ajast aega kestnud vastasseisu ülemise ja alumise linna vahel saab Südamete tunnelit läbides lõpetada! Installatsioon Ants Hansen/ProLumina OÜ.

Festivali Valgus Kõnnib kaardi leiab SIIT

Lisaks kaardile kantud installatsioonidele säravad 18. ja 19. septembril tuled A.H. Tammsaare muuseumi hoovis, kus saab uurida eesti keele aastale pühendatud välinäitust.
#valguskõnnib 
www.valguskonnib.ee
www.kadriorupark.ee 

Uudise rubriigid: