28.11.2018

Vali mind!

Kesklinna valitsus kutsub linnaosa gümnaasiumide õpilasi kandideerima eelseisvatel valimistel jaoskonnakomisjonide liikmeks.

„Just kodanikupäeval alguse saanud kaasamisprojekt on suunatud koolinoortele, kes tahaksid rohkem teada ühiskonna toimimisest. Pakume noortele võimalust osaleda valimistel mitte ainult hääletajana, vaid ka lüüa kaasa valimisjaoskondade töös, et seeläbi tutvuda valimiste köögipoolega – osaleda valijate registreerimises ja häälte lugemises. Loodame, et neid kogemusi jagatakse hiljem ka koolikaaslastega. Rõõm on tõdeda, et projekti kiitsid heaks nii Kesklinna koolide ühiskonnaõpetuse õpetajad kui ka potentsiaalsed jaoskonnakomisjonide juhid,“ tõdes Kesklinna vanem Vladimir Svet.

Valimiste jaoskonnakomisjonidesse on projekti raames oodatud kandideerima kõik vähemalt 18-aastased Eesti Vabariigi kodanikud, kes õpivad Kesklinna linnaosa koolides. Huvitatutel tuleb 26. novembrist kuni 12. detsembrini täita kandideerimistaotlus (vorm on leitav https://goo.gl/forms/A4z378WktXOCDhwL2). Konkursi läbinud noored saavad osa võtta kahest koolitusest – ühe korraldab Kesklinna valitsus spetsiaalselt kooliõpilastele ja teine on tavapäraselt valimiste eel Tallinnas korraldatav õppepäev kõigile jaoskonnakomisjonide liikmetele.

Uudise rubriigid: