21.03.2020

Valmis sai Georg Otsast jutustava dokumentaalfilmi treiler

Estfilm avaldas täna, Georg Otsa 100. sünniaastapäeval, dokumentaalfilmi „Bariton frakis“ treileri.

Filmi läbivaks teemaks saab ooperilaulja monumendi valmimine, mille Tallinna linnavalitsus kavatseb püstitada Estonia teatri ette käesoleval aastal. Sügiseks valmiva filmi loomist toetab Tallinna linn 10 000 euroga.

„Georg Otsa võib pidada üheks suurimaks tallinlaseks, kelle nime ja muusikat tuntakse veel tänagi ka väljaspool Eestit,“ ütles abilinnapea Vadim Belobrovtsev. „Tallinna linnal on hea meel toetada Georg Otsale pühendatud filmi tegemist ja mind rõõmustab, et peatselt valmiv film kajastab lisaks Otsa teatri- ja kontserditegevusele ka tema mälestusmärgi valmimist.“

Tallinna linna toetusest kaetakse filmimise, helindamise, monteerimise, subtiitrite tootmise, filmi autoriõigustega ning DVD tootmisega kaasnevad kulud.

„Film portreteerib suurt kunstnikku ooperi-, opereti- ja kontserdilauljana. Filmis meenutavad lauljat temaga koos Estonia, Moskva ja Peterburi teatrites ning kontserdilavadel esinenud kunstimeistrid, samuti muusika- ja teatriteadlased.,“ rääkis filmi produtsent, Estfilm Productioni juhatuse liige Karmo Kaasik.

Dokumentaalfilmi tootmiskulud 23 456 eurot sisaldavad filmimisega seotud kulusid Venemaal ja Eestis, helindamise, monteerimise, subtiitrite tootmise ja filmi autoriõigusega kaasnevaid kulusid ning tasu ERRi arhiivimaterjalide kasutamise eest.

Filmi treiler on vabaks kasutamiseks laetud aadressile https://www.youtube.com/watch?v=pVJDcgB-_v8.

Fotol: Georg Ots (kuvatõmmis filmi treilerist)  

  

Uudise rubriigid: