09.10.2017

Valmivas Mustamäe tervisekeskuses peeti tervisepäeva

9. oktoobril korraldas Lääne-Tallinna Keskhaigla Mustamäe uues, valmivas tervisekeskuses tervisepäeva, mis oli suunatud ennekõike Mustamäe linnaosa elanikele.

Ettevõtmine toimus Mustamäe Tervisekeskuse aatriumis, mujal majas lõpetatakse veel siseviimistlustöid. Mustamäe tervisekeskus hakkab arstiabi ja muid terviseteenuseid osutama uue aasta algusest.

Tänasel üritusel tervitasid mustamäelasi Tallinna tegevlinnapea Taavi Aas, abilinnapea Merike Martinson, Mustamäe linnaosa vanem Helle Kalda.

Merike Martinsoni sõnul on Mustamäe tervisekeskuse valmimine sündmus, mida kaua on oodatud. „Veel mõned kuud, siis on keskus lõplikult valmis ja alates uuest aastast on Mustamäe tervisekeskus ka avatud. Tänaseks on ka selge, et vana hoone lammutamine ja täiesti uue korpuse ehitamine oli õige samm. Uus hoone on nüüdisaegne ja väga patsiendisõbralik, vanas hoones oleks lausa võimatu olnud seesugust kvaliteeti luua“, sõnas Martinson.

Merike Martinsoni õnnitleti tema sünnipäeva puhul. Üllatusvisiidi tegi peaminister Jüri Ratas, kes tõi abilinnapeale sünnipäevalilled otse Tervisekeskusesse.

Et Mustamäe tervisekeskuse valmimine pakub linnaosa elanikele suurt huvi, toimuski tervisepäev peagi valmivas Mustamäe tervisekeskuses. Üritusel mõõtsid Lääne-Tallinna Keskhaigla õed soovijatel peamisi tervisenäitajaid (vererõhk, veresuhkur). Väikese kontserdiga esines Voldemar Kuslap.

Lääne-Tallinna Keskhaiglale kuuluv uus tervisekeskus on kerkinud nüüdseks lammutatud Mustamäe polikliiniku asemele (Ehitajate tee 27). Mustamäe tervisekeskuse neljakorruselises hoones on pinda ligi 6800 ruutmeetrit. Hoones hakkavad patsiente vastu võtma perearstid, lisandub ka neli munitsipaalperearsti. Patsiente võtavad vastu ka Lääne-Tallinna Keskhaigla mitmed eriarstid, samuti erialaspetsialistid - füsioterapeudid, logopeedid ja psühholoogid.

Esimesele korrusele tuleb taastusravi osakond koos basseiniga. Tervisekeskuses on ka labori- ja mitmete radioloogiliste uuringute tegemise võimalus. Lisaks on ruumid planeeritud apteegile, ortopeediliste vahendite kauplusele, lillepoele, kohvikule ning ravipediküürile ja ravikosmeetikule.

Mustamäe tervisekeskuse arhitektuurse lahenduse autor on arhitektuuribüroo Visuaal OÜ ning projekteerimis- ja ehitustöid teostab ehitusfirma Rand&Tuulberg AS.