04.05.2018

Vanal juudi kalmistul on täna koristus- ja mõttetalgud

Kesklinna valitsus korraldab koos juudi kogukonnaga täna õhtupoolikul talgud vanal juudi kalmistul, kus lisaks koristamisele kogutakse ideid paiga edaspidiseks kasutamiseks.

„Vana juudi kalmistu territooriumi tulevikuplaanides on vaja arvestada nii piirkonna elanike kui ka juudi kogukonna arvamusega,“ ütles Kesklinna vanem Vladimir Svet. „Kutsungi kõiki huvilisi täna õhtupoolikul kaasa mõtlema ja oma ettepanekuid tegema!“

Kell 16 algavate talgute käigus on esmalt kavas koristada prügi, riisuda puulehti ja korrastada mänguväljak endise kalmistu maa-alal Magasini tn 27 ja selle lähiümbruses. Seejärel ootab talgulisi kehakinnitus ning ajaloolase Ott Sandraku ülevaade kalmistu ajaloost. Järgneval arutelul oodatakse Sveti sõnul kõigi asjahuviliste kaasarääkimist piirkonna tuleviku osas.

„Me ei soovi täna piirduda ainult koristustöödega, vaid tahame kuulda ka ideid selle kohta, milline võiks kinnistu tulevikus välja näha,“ rõhutas linnaosa vanem. „On loomulik suhtuda austusega kõikidesse kohtadesse, millel on Tallinna elanike jaoks ajalooline ja kultuuriline väärtus. Nende kohtade korrastamisel on väga oluline teha seda koostöös just selle kohaga seotud erinevate osapooltega ja nende huvidest lähtudes. Kes täna ei saa mõttetalgutel osaleda, võib saata oma ettepanekud e-aadressile henri.jyrlau@tallinnlv.ee.”

Pilt näitab ajaloolist vaadet vanast juudi kalmistust.

 

Uudise rubriigid: