30.04.2018

Vanal juudi kalmistul tulevad koristus- ja mõttetalgud

Kesklinna valitsus korraldab koos juudi kogukonnaga 4. mail talgud, kus koristustööd on ühendatud ajurünnakuga.

„Oleme kavandanud korrastada vana juudi kalmistu maa-ala aadressil Magasini tn 27 ja selle lähiümbruse,“ selgitas Kesklinna vanem Vladimir Svet. „On loomulik suhtuda austusega kõikidesse kohtadesse, millel on ajalooline ja kultuuriline väärtus Tallinna elanike jaoks. Nende kohtade korrastamisel on väga oluline teha seda koostöös just selle kohaga seotud erinevate osapooltega ja nende huvidest lähtudes.”

„Vana juudi kalmistu territooriumi tulevikuplaanides on vaja arvestada nii piirkonna elanike kui ka juudi kogukonna arvamusega. Talgute korraldamisel aitab meie rõõmuks kaasa juudi kogukond. Seejuures ei soovi me piirduda ainult koristustöödega, vaid tahame kuulda ka ideid selle kohta, milline võiks kinnistu tulevikus välja näha.“ 

Kesklinna talgupäeval reedel, 4. mail algusega kell 16 on kavas koristada prügi, riisuda puulehti ja korrastada mänguväljak. Seejärel ootab talgulisi kehakinnitus. Enne järgnevat arutelu annab ajaloolane ja muinsuskaitse spetsialist Ott Sandrak ülevaate kalmistu ajaloost. Ideid pakkuma oodatakse Sveti sõnul kõiki asjahuvilisi.

Talgutele saab end kirja panna 3. maini veebilehel talgud.teemeara.ee/events/talgupaev-kesklinnas.

 

Pildil ajalooline vaade vana juudi kalmistu alale.

Uudise rubriigid: