27.05.2015

Vanalinna Hariduskolleegium avab kunstiklassi lõputööde näituse „Teed või kunsti“

Reedel, 29. mail 2015 kell 16.30 avab Vanalinna Hariduskolleegium galeriis Art Space (Maakri 21) XVII lennu kunstiklassi lõputööde näituse „Teed või kunsti". Näitus jääb avatuks 5. juunini.

Ilu pole vaja välja mõelda.
Kõik on juba meie ümber olemas, 
tuleb lihtsalt silmad lahti hoida ja avastada (Kooron).

Kunstiklassi lõputööd on tulemuseks pikaajalisele protsessile alates idee sünnist, muutumisest ja arengust, vormiotsingutest ja sisulisest mõtestamisest ning lõpetades töö teostamisega.

Lõputöös on igal ühel võimalus realiseerida kooli jooksul omandatud teadmisi ja oskusi ning väljendada seda, mis just praegusel hetkel kõige intensiivsemalt puudutab ja oluline on, midagi isiklikku, lähedalt puudutavat ja samas väga universaalset.

Sel aastal on väljapanekus maale ja maaliseeriaid, töödeldud joonistusi, arhitektuurilisi makette, kangaprinte, rõivadisaini jpm.

Oma lõputöid esitlevad: Karl Markus Antson, Marie Elise Chhabra, Michaela Maria Engström,  Martina Gofman, Hugo Henri Guthan, Gertrud Järvsoo, Jakob Kross, Katariina Kruus, Mihkel Kuusk, Doris Terese Lepik, Oskar Mihhailov, Christopher Nõmmann, Epp Poom, Grete Remmel, Grete Vaalma, Johanna Ruukholm, Pia Inger Sepman, Rebeka Vaino, Kateriine Krigul.

Õpilasi on juhendanud Mae Kivilo, Anneli Salumaa, Maiu Mooses, Margot Kask, Toomas Tõnissoo, Reet Reidak, Malle Reet Heideberg, Rein Hansberg ja Oliver Alver.

Lõputööde kaitsmine toimub 29. mail kell 11.00.

 

Allikas: Vanalinna Hariduskolleegium

 

 

Uudise rubriigid: