01.06.2018

Vanalinna päevad on täna laste päralt

Lastekaitsepäeva puhul keskenduvad Tallinna vanalinna päevad täna tavakohaselt lastele.

Kell 11 algas Korstnapühkija kuju juurest Karjavärava platsilt traditsiooniline korstnapühkijate rongkäik, mis suundus mööda Viru tänavat Raekoja platsile. Teel lubasid kostnapühkijad kõigile nööbikatsujatele õnne ja jagasid lastele kommi.

„Tegelikult püsivad lapsed vanalinna päevadel kogu aeg fookuses,“ kinnitas Kesklinna vanem Vladimir Svet. „Vanalinna päevade laste- ja noorteala Lahela on Toompargis avatud kõigil päevadel. Seal saab alates kella 11st osaleda mitmesugustes töötubades ning õue- ja tänavamängudes. Lahela laval toimuvad peaaegu non-stop etendused ja kontserdid kuni õhtuni, samuti tulevad õhtuks kohale tsirkuseartistid. Täna kell 17 on ka värvikas tsirkuserongkäik Viru väravate juurest Toomparki.“  

Lisaks algas täna keskpäeval Vabaduse väljakul mudilaste laulupidu „SadaSäraSilma“, kus kõlab tuhatkonna Tallinna lasteaialapse ühislaul (vt manuses pilt).

Vanalinna päevade viimases mõttekojas arutletakse samuti lapsi puudutaval teemal „Kas vanalinn saab (üldse) olla peresõbralik?“ Kaasa rääkida on lubanud Kersti Nigesen, Tõnu Poopuu, Triin Siiner, Hendrik Agur ja Vladimir Svet, kuid samuti on igaüks oodatud pühapäeval kell 12 algavas mõttekojas arvamust avaldama. Muutunud on mõttekoja toimumise kohta: see on Okasroosikese lossi hoovis (Uus 19).