23.05.2017

Vanalinna päevade kavas on üle 400 sündmuse

Tallinnas 31. maist kuni 4. juunini toimuvate vanalinna päevade tihe programm pakub enam kui 400 sündmust. Tänasest on saadaval kogu kava sisaldavad trükised.

„Tänavu juba 36. korda korraldatav vanalinna kultuurinädal on Kesklinna valitsuse ja loodetavasti ka elanike jaoks vaieldamatu aasta tippsündmus,“ rõhutas Kesklinna vanem Taavi Pukk. „Tihe ja kõrgetasemeline programm peaks vanalinna meelitama nii lähemalt kui kaugemalt saabuvaid külalisi. Seekordne kava pakub aga eriti palju kuulamist, vaatamist ja tegutsemist noortele, sest on ju vanalinna päevade teemaks „Noor vanalinn“. Seega nooreneb järgmisest nädalast meie vanalinn tuntavalt!“

Pukk rõhutas, et programmis annavad samuti varasemast rohkem tooni noored tegijad. „Vanalinna koolide esinemised, mitmesugused noorteprojektid ja -foorum, õpilasfirmade laat ja tegevused spetsiaalsel noortealal,“ loetles linnaosa vanem ettevõtmisi. „Kuid tavapärasest rohkem on kavas ka väga tuntud nimedega artistide esinemisi. Kasvõi juba avakontsert, mida juhatab dirigent Tõnu Kaljuste.“

Ühtekokku pakuvad vanalinna päevad sel aastal rohkem kui 400 kontserti, näitust, etendust, ringkäiku jpm. Täpne kava sisaldub trükises, mida saab tänasest tasuta võtta Tallinna turismiinfopunktist, linnavalitsuse või Kesklinna valitsuse infosaalist. Programmiga on võimalik tutvuda ka kodulehel.

Suurem osa sündmustest on külastajatele tasuta. Tasuliste ürituste piletid on müügil Piletilevis ja nende kohta saab vaadata.