28.03.2018

Vanalinnas ja Kalamajas näidatakse kaasavat vabaõhukino

Tallinna linnavalitsus nõustus avaliku ürituse loa väljastamisega installatsiooni „A Wall is a Screen - sein kui ekraan“ korraldamiseks.

Installatsioon korraldatakse laupäeval, 14. aprillil kella 21.00-st kuni kella 23.30-ni Vana-Posti tn 8, Harju tn 1, Raekoja plats 1, Nunne tn 1, 3 ja 18, Toompuiestee 37, Kopli tn 1, Reisijate tn 9, Telliskivi tn 60 ja 60a hoonete juures.

“A Wall is a Screen” on avaliku ruumi projekt, mille eesmärk on elavdada ja ümber mõtestada tööpäevajärgset õhtust linnaruumi. See on samal ajal nii linnatuur kui filmiõhtu, kus osalised jalutavad läbi kesklinna ning peatuvad suurte heledate seinte ees, kuhu projitseeritakse erinevates žanrites lühifilme. Filmiõhtuna teeb projekti eriliseks see, kuidas linastuskoht ja film omavahel dialoogi astuvad. Asukoht ja möödakõndijad saavad justkui osaks filmist ning tänavalt tulevad hääled hakkavad mõjutama süžee käiku. Filmide valik oleneb ürituse temaatilisest fookusest, mis kasvab välja põhjalikust rahvusvahelisest uurimistööst ning koostööst kohalike filmitegijatega.

Rahvusvaheliselt tunnustatud lühifilme on näidatud kõrvuti kunstitudengite katsetustega ning sotsiaalhoolekande projektidena vändatud teostega. “A Wall is a Screen” on toimunud mitmetes linnades üle maailma, näiteks Hamburgis, Torontos, Bangkokis, Glasgows, Uppsalas. Tallinnas toimub taoline lühifilmirongkäik esimest korda.

Rongkäik algab kell 21 kino Sõprus eest, kus toimub publiku kogunemine ning esimese lühifilmi linastus. Kokku toimuvad linastused 11 kohas. Igas peatuspunktis peatutakse kuni 10 minutit, mille vältel sätitakse üles projektsioon ning näidatakse ära üks lühifilm. Rongkäik lõpeb Telliskivi loomelinnakus, kus toimub viimase lühifilmi linastus.