03.11.2016

Varajase muusika stuudio Cantores Vagantes alustab uut kontserdisarja Tallinna raekojas

Novembris algab Tallinna raekojas haarav kontserdisari, kus muusikalisi elamusi pakub varajase muusika stuudio Cantores Vagantes – esimene kontsert toimub Tallinna raekojas pühapäeval 13. novembril kell 17.

Esimese kontserdi kavas on F. X. Richter, A. Stamitz, A. Filtz, J. B. Wendling jt. Mängivad Reet Sukk flöödil ja Reinut Tepp klavessiinil.

Nelja täiesti eriilmelise kava ühisnimetajaks on hoolikalt valitud esinejate koosseisud, kes musitseerivad ajastu pillidel, millest osa on spetsiaalselt nendeks kavadeks valmistatud. Esmakordselt saab kuulata 18. sajandi bass-plokkflöödi koopiaid, lisaks valmivad ka kaks väga eksklusiivsest materjalist, mammutiluust sopranplokkflööti. Ka dulciani, spineti, oreli, lauto, theorbi, barokk-kitarri ja paljude teiste aastasadu tagasi lemmikpillide staatuses olnud instrumentide kõla on kõike muud kui tavaline. Lisaks Eesti muusikutele osalevad pillimehed Soomest, Venemaalt, Poolast ja Šveitsist.

Sarja esimesel kontserdil 13.novembril viivad muusikud kuulaja ajas 250 aastat tagasi ning ruumis 2000 km kaugusele – saksa linna Mannheimi, kus tegutsenud võrratu õukonnaorkester ja heliloojate koolkond jätsid muusikaajalukku kustumatu jälje. Kui uskuda 18. sajandi rännumehest muusikaajaloolast Charles Burneyt, siis Pfalzi kuurvürsti Karl Theodori muusikutele ei olnud vastaseid kogu Euroopas. Nad inspireerisid noort Mozartit ja ka Voltaire ei olnud kiidusõnadega kitsi. Mannheimi isand Karl Theodor oli ka ise hasartne flöödimängija ja pole siis ime, et just sellele pillile loodu oli kogu sealse rikkaliku loomesaagi hõrgumaks osaks. Reinut Tepp ja Reet Sukk toovad selle küllusesarve kõige valitumad palad. Kontserdi teeb veel harukordsemaks võimalus kuulata 18. sajandi teise poole originaalflööti – sellist, millega võisid mängida ka Mannheimi muusikud.

Piletid hinnaga 12 €/8 € on müügil Piletilevis ja enne algust kohapeal. Neljast kontserdist koosneva sarja külastamiseks on muusikasõbral soodsam osta kontserdi pass hinnaga 38 €/26 €.

Kontserdid toimuvad Tallinna raekojas novembrist veebruarini neljal pühapäeval algusega kell 17:

13. novembril: Mannheimist Maarjamaale - 2000 km ja 250 aastat
11. detsembril: Jacob van Eyck - flöödi rõõmuaed
15. jaanuaril: Baroki koidikud
19.veebruaril: Nooblite tubade muusika

Sama kavaga astub Cantores Vagantes üles ka Tartu raekojas.