Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Vau! Ohhoo! – Tallinna koolid jätkavad huvitavat õppimist õpikodades

Vau! Ohhoo! – Tallinna koolid jätkavad huvitavat õppimist õpikodades

Kes rikkus talu kaevuvee ja kuhu on maetud iidne aare – seda ja palju muudki uurivad Tallinna õpilased õpikodade projektis „Vau! Ohhoo!“. Uusi teadmisi omandatakse läbi põneva juhtumi, millele tuleb nelja kuuga lahendus leida.

Õpikodade pilootprojekt viidi Tallinna Haridusameti, koolide ja Eesti Tervishoiu muuseumi koostöös läbi eelmisel õppeaastal. Seal osales 20 seitsmenda klassi õpilast ja 20 õpetajat. Meeskonnad „leidsid“ saladusliku kirja ning pidid lõpuks jõudma aardeni. Vaja läks teadmisi nii geograafiast, keemiast, matemaatikast, informaatikast kui ka ajaloost, määrata tuli isegi DNA-d.

Põnevalt õppimine meeldis nii õpilastele kui ka õpetajatele ning tänavu tegutseb selle stsenaariumi järgi juba 140 õpilast 7. ja 8. klassidest üle linna. Moodustatud on kuus uurimisrühma, kus oma „nõu ja jõu“ panevad kokku eri koolide õpilased. Õpikodasid viib läbi kümme kooli.

Samal ajal on Gustav Adolfi Gümnaasiumi (GAG), Eesti Loodusmuuseumi ja Tallinna Haridusameti koostöös arendamisel uus stsenaarium 8. klassidele. Juhtumit lahendab õpetaja Helina Reino eestvedamisel kakskümmend 8. klassi õpilast mitmest eri koolist (Tallinna Südalinna Kool, Ristiku Põhikool, Tallinna 21. Kool, Tallinna Humanitaargümnaasium, Tallinna Linnamäe Vene Lütseum). Tegu on juba kogenud „uurijatega“, kes osalesid pilootprojektis eelmisel aastal ning soovisid tänavu jätkata.

Õpilastel tuleb uurida juhtumit Kostivere kandis asuvast mahetalust, kus kasvatatakse ürte ning peetakse koduloomi. Paari nädala eest rajati talusse uus puurkaev, kuid vesi lõhnas nii halvasti, et juua seda ei julgetud. Lisaks juhtus isal veel äpardus, mille tagajärjeks on suur auk maja ümber olevas aias. Hommikul oli talu õu loomade jälgi täis ning paari päeva pärast jäid põrsad haigeks. Millega on tegu ja kes selle põhjustas, tuleb talu noortel ise välja selgitada, sest ravimeid, mida loomaarst välja kirjutaks, mahetalus kergekäeliselt kasutada ei soovita.

Järgmises töötoas (7. veebruar kell 15.30–17.30 Gustav Adolfi Gümnaasiumis) tuleb uurijatel meisterdada droon, millega hiljem „kuriteopaika“ vaadelda ja kaardistada.  

Kuidas juhtumi lahendamine edeneb ja mida selleks teha tuleb, saab jälgida Tallinna Haridusameti kodulehel: Vau! Ohhoo! – kes rikkus talu kaevuvee ja tegi põrsad haigeks?

Põnevat infot asjade käigust leiab ka õpikodade FB lehelt: Õpitubade projekt Vau ohhoo

2017/18. õppeaasta õpikodade programmis osaleb kokku 160 õpilast 13 koolist. Programm kestab neli kuud, iga grupp läbib selle ajaga kaheksa õpituba.

Õpikodade jätkuprojektis osalevad Tallinna Humanitaargümnaasium, Tallinna Linnamäe Vene Lütseum, Ristiku Põhikool, Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasium, Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasium, Tallinna Ühisgümnaasium, Haabersti Vene Gümnaasium, Tallinna 21. Kool, Tallinna Reaalkool, Pirita Majandusgümnaasium, Tallinna Arte Gümnaasium, Tallinna Arte Gümnaasium ja Kalamaja Põhikool.

Pildid esimesest õpitoast Eesti Loodusmuuseumis

Lisainfo

Viivi Lokk
Juhtivspetsialist
Hariduskorralduse osakond
Tallinna Haridusamet
6404549, 5201284
[email protected]