21.05.2021

Veebigala vahendusel selgub aasta parim õpilasfirma

Eesti parima õpilasfirma tiitli nimel heitlevad noored näitasid neljapäeva õhtul Tallinnas Solarise keskuse juures oma müügioskuseid ning reede selgub parim.

Eesti parim õpilasfirma valimine toimub peamiselt veebi vahendusel, millest näeb ka otseülekannet JA Eesti Facebookis ja YouTube’is. Võistluseks kogunevad noored Hilton Tallinn Park hotelli, kus igal õpilasfirmal oma numbrituba, kust nad saavad teleri vahendusel võistlust jälgida. Enda esinemise ajaks saavad õpilased numbritoast välja tulla, et ülekanderuumis žürii ette astuda.

Finaalis on kokku 24 õpilasfirmat üle Eesti, kellest viimasesse vooru ehk superfinaali pääses 12. Veel enne lõppvõistlust on kõik väga oodatud õpilasfirmadega lähemalt tutvuma ning oma lemmiku poolt hääletama, sest lõppvõistlusel antakse välja ka alati ihaldatud rahva lemmiku tiitel. Hääletus lõppeb reedel kell 14. Rahvahääletus toimub aadressil https://pof.ja.ee/rahvalemmik .

Veel neljapäeva õhtu oodati potentsiaalseid kliente Solarise keskuse välialale, kus toimus võistluse stendivoor ehk noored pidid reaalsete klientide ees demonstreerima oma müügioskusi, suhtlust ja väljapaneku tegemise teadmisi. 

Reedel kell 11.00-12.30 toimub otseülekanne noorte lavaesinemistest ning 14 algab juba auhinnagala.

Junior Achievement Eesti tegevjuht Kersti Loor märkis, et taaskord on finaali pääsenud noored ettevõtjad väga entusiastlikud ning lisaks lahedatele toodetele on noortes ka tugev ettevõtluse pisik. „Võistluse eesmärk ei ole ju tegelikult valida parimat äriideed, vaid ikka ettevõtet. See tähendab, et lisaks ideele peavad noored näitama ka suurepärast meeskonnatööd, arusaamist finantsidest, turundusest ja müügist ning jätkusuutlikkust pärisfirmana toimetulemiseks,“ selgitas Loor. „Korraldajatele on eriti tore näha seda, et finaalis on noori üle Eesti. Näiteks Põlva gümnaasiumist on lausa kolm õpilasfirmat.“

Parima õpilasfirma võistlust toetavad SEB Pank, Wise, Change Invest, Tallinna ettevõtluskeskus ning ettevõtlusõppeprogramm Edu ja Tegu Euroopa Sotsiaalfondist. 

Uudise rubriigid: