05.04.2021

Veebiseminar "Kuidas internetti kasutades täie mõistuse juurde jääda?“ 10.04 kell 13.00

Miski pole tõsi ja kõik on võimalik, kõlab üks paremaid kokkuvõtteid praegusest ajastust. Selle lause autoriks on Peter Pomerantsev ja eelkõige oli see mõeldud tänapäeva Venemaa kohta, aga sama hästi võib see kehtida kogu internetistunud maailma kohta üldse.

Internet laiemalt ja sotsiaalmeedia kitsamalt on võimaldanud igaühel hakata arvajaks ning tehnoloogia toimib väga hea võimendajana. Meie avalik ruum on läbisegi täis tõde, pooltõde, süütuid valesid, nalja ja kurja manipuleerimist ning kõik näitavad näpuga meie, internetikasutajate peale, et saagu me ise selles supis hakkama. Mis toimub? Mis on valeinfo, miks see olemas on, kust see tekib ja mida sellega pihta hakata? Ehk kokkuvõtlikult: kuidas internetti kasutades täie mõistuse juurde jääda?

Tule ja osale 10.04 kell 13.00-14.00 veebiseminaril, kus valeinfost räägib Henrik Roonemaa.

Henrik Roonemaa on tehnoloogiaajakirjanik, uudisteportaali Geenius.ee kaasasutaja ning raadiosaadete Digitund ja Restart Saatejuht. Ta on tehnoloogiamaailmaga olnud seotud suurema osa oma karjäärist ning eriti viimastel aastatel käib selle alla ka sotsiaalvõrkude kaudu leviv väärinfo.

Veebiseminaril osalemine on tasuta, kuid vajalik on registreerimine.

Lisainfo:
anette.mandel@tallinnlv.ee
liis.teras@tallinnlv.ee

Uudise rubriigid: