12.10.2018

Veerise Lasteaed 1 aastane

!0. oktoobril tähistas Tallinna Veerise Lasteaed oma esimest sünnipäeva. Pidu kestis kogu nädala.

Esmaspäeva hommikul, mil kogu lasteaed oli juba piduehtes, tervitas lapsi väravas lasteaia maskott kakk Veeri. See oli suureks üllatuseks nii väikestele kui suurtele. Kes tahtsid kalli teha, kes selfiet ja kes eelistasid eemalt kakule lehvitada - vaimustust uhkest linnust ei suudetud tagasi hoida. 

Teisipäev oli sõprade päev. Rühmad käisid teineteisel külas. Koos mängiti, tantsiti, võimeldi ja tehti palju muudki huvitavat.

Kolmapäev oli kõige suurem pidupäev. Kell 10.00 kogunes kogu maja saali pidulikule kontserdile. Direktor Raili ning kakk Veeri kutsusid kõiki ühisele laulule ning tantsule. Esines õpetajate rahvatantsuansambel.

Kell 11.00 kogunes kogu maja ühiseks sünnipäevarongkäiguks naabruskonnas. Rongkäiku juhtisid kõige pisemad ja lõpus olid lasteaia kõige vanemad lapsed. Muusika, õhupallide ning kakk Veeri saatel kuulutati kogu ümbruskonnale lasteaia sünnipäevast. Rongkäik viis kohaliku kohviku õuele, kus ühiselt lauldi sünnipäevalaulu ning koguneti grupipildiks. Ühtekokku osales 100 inimest.

Peale sööki ning kosutavat lõunapuhkust jõudis kätte kauaoodatud sünnipäevapidu. Peol osalesid ka lapsevanemad. Pidu sai alguse väikese muusikalise etteastega Päikesekivide rühma tüdrukute ning muusikaõpetaja Annely eestvedamisel. Kõrvu paitasid palad "Helisevast muusikast". 

Hetk veel ja saali astus kloun Ummi. Oi, kuis siis kõlas nalja ja naeru! Tsirkuseetendus oli väga meeleolukas ning korraliku naeruteraapia osaliseks sai igaüks. 

Loomulikult ei puudunud sünnipäevalt värviline ja maitsvate roogadega pidulaud. Aitäh lapsevanematele, kes selle eest hoolt kandsid!

Sünnipäevapidu läks korda, mida kinnitas ka perede positiivne tagasiside ning siirad tänusõnad veel järgmiselgi päeval. 

Aga sünnipäevaga polnud kaugeltki kõik. Juba järgmisel päeval leidis rühmades aset sünnipäevatortide meisterdamine. Väikeste meistrite käe all valminud pidukoogid toodi näitusele fuajeesse. Iga rühma tort oli eriilmeline ning just tema enda nägu. Maitses samuti hää!

Sünnipäevanädal lõppes reedese õuesõppepäevaga. Sel päeval toimusid kõik tegevused õues kuni lõunasöögini ja kohe uuesti peale oodet. Hommik algas pudru söömisega ja tee joomisega. Seejärel toimus lõõgastav tantsuline võimlemine aeroobikajänese seltsis.

Õuesõppepäeval oli veel palju huvitavat. Õuealal olid erinevad töötoad ja Merekivide rühma 3 - 4 aastased lapsed käisid jalgrattamatkal Kakumäe poolsaarel. Seal matkati metsas vaadeldes seeni, sammalt, puid, hingati sisse metsaõhku.

On olnud töökas aasta, lastele mänguderohke aasta. Meie lasteaed ongi juba 1 aastane. Palju õnne meile kõigile!

Pilte saab vaadata siit!

Uudise rubriigid: