11.10.2019

Veerise Lasteaed 2 aastane

10. oktoobril täitus Veerise Lasteaial avamise hetkest 2 aastat. See on olnud meeleolukas, põnev ja töine aeg.

Sünnipäevanädal algas esmaspäeva  hommikul kell 8, kui väraval võttis peresid vastu Veerise maskott Veeri.  Maja ja rühmad olid piduehtes ning ärevus hinges mindi peonädalale vastu.

Teisipäeval üllatas saalis lapsi vallatu Pipi. Tema laulude ja tantsude saatel mängiti erinevaid mänge ning proovile pandi kõigi osavus.

Kolmapäeval olid külla kutsutud teised lasteaiad lähemalt ja kaugemalt.  Aset leidis Veerise Lasteaia Rahvamuusikapäev 2019.
Üritus oli suunatud lasteaedadele, kes sarnaselt Veerisele tähtsustavad eesti rahva pärimuskultuuri ja -muusikat. Nii sai kuulda ja näha Haapsalu Vanalinna Lasteaiad Tõrukese maja laulu- ja pillilugu "Liio-lii", Pangapealse Lasteaia tantsu "Savikoja venelane", Laulasmaa Lasteaia laulumängu "Naerimäng", Rännaku Lasteaia pillilugu "Tsiiri-tsirku", Lotte Lasteaia rahvaviisi "Sõit sõõrule" ning loomulikult Veerise Lasteaia esituses rahvaviisi "Sõit sõõrule" ja Veerise tantsurühma tantsu "Kergole". Peojärgselt oli kaetud pidulaud kõigile.

Neljapäeval, lasteaia sünnipäeva päeval, algas hommik piduliku aktusega saalis. Ühiselt lauldi, tantsiti ning vaadati õpetajate esinemist. Carlose isa tegi kingituse, kui tõi kogu majale maitsvad kringlid. Peojärgselt suundusid kõik sünnipäevarongkäigule naabruskonda. Teele asudes üllatas meid riigikogu liige hr Marek Jürgenson, kes tuli kinki tooma ja häid sõnu ütlema. Hr Jürgensoni on panustanud varasemalt Haabersti linnaosa vanema ametis olevana tugevalt meie lasteaia asutamisele. 

Reedene päev lõpetas sünnipäevanädala eriti maitsvalt, kui osaleti ühiselt tordipäeval. Iga rühma lapsed meisterdasid tordi, mille tõid näitusele ja mille lõunamagustoiduks ära sõid.

Palju õnne armas Veerise pere, Veerise lapsevanemad ning kõik sõbrad, kes meid sünnipäevanädalal meeles pidasid!

Sünnipäeva pildid asuvad siin