29.03.2019

Veerise lasteaias viidi läbi projektipõhise õppe kogemuste jagamise päev

27. märtsil kogunesid Tallinna Veerise Lasteaeda 70 alushariduse õpetajat ja erinevat eriala spetsialisti üle kogu Eesti, et jagada parimaid kogemusi projektipõhisest õppest.

Tegu oli Tabasalu Teelahkme Lasteaia ja Tallinna Veerise Lasteaia koostööprojektiga „Projektipõhise õppe parimate praktikate jagamise päev Tallinna Veerise Lasteaias”.

Oma kogemusi projektipõhisest õppest jagasid Karina Tammeri ja õpetaja Merilin Karelin Eralasteaiast Naba, Evelin Sarapuu Tartu Ülenurme Lasteaiast, õpetaja Maie Mooses Karksi- Nuia Lasteaiast, õpetaja Ave Allandi Kolga Lasteaiast, Anneli Laamann ja õpetaja Kristina Bode Tabasalu Teelahkme Lasteaiast. Päeva võttis kokku Maire Tuul PhD Tallinna Ülikoolist.

Esinejaid kuulates sai selgeks, et projektõpe on heaks viisiks lapsest lähtuva kasvatuse põhimõtete elluviimisel. Lapsest lähtuvas kasvatuses peetakse oluliseks toetada lapse kasvamist iseseisvaks mõtlejaks ning loominguliseks isiksuseks, kes väärtustab avatud ühiskonda, kus igaühel on õigus oma arvamusele. Projektõpe põhineb lapse enda kogemusel.

Hea praktika jagamise päeva algatajaks oli Tabasalu Teelahkme Lasteaia direktor Anneli Laamann, kes organiseeris ka esinejad ning kogus kokku teemast huvitatud inimesed. Veerise lasteaial oli suurepärane võimalus asuda koostööle pakkudes ruume, korraldades päeva ja otsides toetajat, saades seeläbi kogu oma meeskonnaga osa nii väärtuslikust õppepäevast. Üheskoos saab alati paremini.

Korraldajad tänavad Haabersti Linnaosa Valitsust lahke abi ja toetuse eest haridusprojekti edukal elluviimisel, edendades seega nii kohalikku kui ka riiklikku alusharidust. 

Kairi Mander, Tallinna Veerise Lasteaia õppealajuhataja

Toimetas: Leini Jürisaar

  

Uudise rubriigid: