31.05.2018

Vehklejad võistlesid vanalinnas

Tallinna vanalinna päevade tänases kavas oli esmakordselt vehklemisturniir otse Raekoja platsil; mõõgad ristasid ka linnajuhid.

Turniirist võtsid osa Tallinna vehklemisklubid Musketär, Tallinna Mõõk, SBSK Draakon, Irina Embrichi vehklemisklubi IREM, Nikolai Novosjolovi vehklemisklubi Le Glave ja Rünnak. Esmalt oli kavas võistkondlik epeeturniir ja seejärel tulid rajale Tallinna vehklejad harrastajate vastu. 

Vehklemisturniiri avamatšiks ristasid aga mõõgad Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev ja Kesklinna vanem Vladimir Svet.

„Loodan, et koduseinad vanalinnas toetavad rohkem mind ning mul õnnestub endisele Kristiine linnaosa vanemale Vadimile tõestada, et Kesklinna töömesilased torkavad valusamalt,“ kommenteeris Svet enne võistlust enda väljavaateid vehklemisrajal.

Tänase vehklemisteema vanalinna päevadel lõpetab filmiõhtu Raekoja platsi vabaõhukinos, kus kell 21.30 saab vaadata Eesti-Soome-Saksa ühistööna aastal 2015 valminud filmi „Vehkleja“, mis põhineb kuulsa Haapsalu vehklemiskoolkonna rajaja Endel Nelise elukäigul. Vabaõhukino on üks uuendusi vanalinna päevade tänavuses programmis, mis pakub igal õhtul Raekoja platsil vaadata Eesti filmiklassikat.

  

Pildil:Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev (vasakul) saavutas Kesklinna vanema Vladimir Sveti üle seekord väikese võidu.

Uudise rubriigid: