06.10.2020

5. klasside loodusõppepäev

Viiendate klasside matkapäev algas 23.09 hommikul kooli juurest kauni päikesepaiste ja sooja ilmaga. Õpetajad Sirli ja Heli ning 17 koolilast istusid bussi ja vurasid Paunküla suunas. Lindakivi peatusest sai peale võetud ka matkajuht Krista. Kõik laabus ladusasti kui järsku meie buss käiku tasandas ja umbes 5-6 kilomeetrit enne Paunküla uue Tartu manatee äärde peatuma jäi. Juht ronis mureliku näoga välja ja hakkas ka kohe helistama. Selgus, et bussil on nii tõsine viga, et meil on teist bussi vaja! Läksimegi lähedale põlluserva ilusat ilma nautima ja lootma, et kõik laabub. Laabuski! 15 minuti pärast oli uus ja suurem buss kohal ja võttis meid peale. Samal ajal saabus ka päästeameti auto, kust kargasid välja tumedates riietes päästjad meie bussi “päästma”. Ilmselt oli meie buss enne peatumist sellist tossu välja ajanud, et keegi tubli kaasliikleja kutsus kohe päästeameti meeskonna kohale. Aga õnneks ei olnud midagi vaja kustutada!

Kuna meie vahepeatus oli tõesti lühike, siis alustasime oma matka Rõõsa järve juurest päris planeeritud ajal. Meiega liitus ka matkajuhi praktikant Annelii. Matka alguses loosis Krista igaühele pileti ehk terve matka ülesande. Näiteks pidin leidma midagi, mis oli minu juuste värvi, Meriliis pidi leidma midagi veidi hirmuäratavat. Oli vaja leida erinevaid värve, kujusid, kasulikku või ohtlikku. Esimese taimena tutvusime jänesekapsaga. Esimese ühise ülesandena püüdsime läbida lühikest vahemaad täpselt 1 minuti jooksul. Sellega sai hästi hakkama Arthur.

Vaatasime kuidas ja kus elavad metsas putukad. Kuulasime ja arvasime erinevate väikeste objektide poolt tehtavaid helisid, kompisime loduses leiduvat läbi riide, maitsesime metsas leiduvaid marju. Aga ainult söödavaid! Huvitav oli kuulata 2 minutit metsavaikust. Meie lastele on see vahest raske, aga seekord saime täiesti hakkama. Nägime ja tunnetasime raba. Krista hoiatas meid ujuma minemast rabajärve, kus puudub ujumissild. Sest väljaronimine on väga raske!

Ilus soe ilm aitas nautida raba ja metsa erinevaid lõhnu, mida on raske kirjeldada.

Lõpuks alguspunkti tagasi jõudes said kõik lapsed oma ülesande täita ja rääkida, mida metsas märkasid.

Aitäh retkejuht Kristale ja tublile bussifirmale tänu kellele meie päev nii sujuvalt laabus! Ja muidugi lahkele ilmataadile!

Vaata pilte matkast siit.