28.09.2021

Viimane võimalus osaleda supergraafika konkursil

Elektrialajaamadele supergraafika loomiseks saab kavandeid esitada 1. oktoobrini, seega veel vaid paar päeva!

Kesklinna valitsuse poolt välja kuulutatud ideekonkursi eesmärgiks on kaunistada supergraafikaga aadressidel Aia 16 ja Nunne 3 paiknevad elektrialajaamad. Kavand peab ja olema teostatav ja keskkonda sobima - Nunne 3 alajaamale mõeldud kujundus peab toetama Vanalinnale omast ajaloolist pärandit ning Aia 16 objekti puhul peab kujundus olema seotud Kanutiaia atmosfääriga.

„Alajaamad ei ole ehitistena iseenesest suured kunstiteosed, kuid heal tasemel supergraafika suudab ka üsna näotu hoone atraktiivseks muudab. Konkurss pakub grafitimeistritele võimalust oma loomiskirge kooskõlastatult, avalikku korda austavalt ja keskkonda mõtestavalt realiseerida,“ ütles Kesklinna vanem Monika Haukanõmm.

Konkursil osalemiseks on vaja esitada supergraafika kavandid hiljemalt 1. oktoobriks aadressile kesklinlane@tallinnlv.ee. Lubatud on saata mitu kavandit. Kahe parima kujunduse autoreid premeeritakse Kunst ja Hobi kinkekaartidega.

Projektikonkursile saadetud ja parimaks hinnatud kujunduse teostab kunstnik Andrei Kedrin. Idee realiseerimist toetab Caparoli Profikeskused ehk SIA DAW Baltica Eesti filiaal.

Uudise rubriigid: