18.05.2015

Viiskümmend värvikat näitust Tallinna Haridusameti ruumides

2014/15. õppeaastal ületas Tallinna Haridusametis toimunud õpilastööde näituste arv viiekümne künnise.

Näituste traditsioon sai alguse 2008. aastal, seitsme aasta jooksul on üles pandud 52 näitust ehk keskmiselt 7,4 näitust aastas. Oma töid on esitlenud 15 kooli ja 6 huvikooli.

N-ö juubelinäituse au langes Tallinna Arte Gümnaasiumile (27. veebruar – 2. aprill 2015).

Lasteaiad on enamjaolt pannud näitused üles linnaosade kaupa (Põhja-Tallinn, Kesklinn, Mustamäe, Nõmme), üksikult on esinenud kaks lasteaeda.

Mustamäe Laste Loomingu Maja on jõudnud üles panna seitse suurepärast näitust. Nelja nauditava näitusega on esinenud Pelgulinna Gümnaasium, Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasium ja Tallinna Kopli Noortemaja, kolmega Tallinna Huvikeskus Kullo, Tallinna Järveotsa Gümnaasium ja Tallinna Rahumäe Põhikool ning kahega Tallinna Kunstikool, Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasium ja Tallinna Nõmme Noortemaja, ühe näitusega veel 18 kooli ja lasteaeda.

2014/15. õppeaastal avati kaheksa uut näitust.

  • 26. septembrist 7. novembrini 2014 ehtisid haridusameti seinu Tallinna Järveotsa Gümnaasiumi teosed oma tuntud headuses.

  • 7. novembrist 2014 kuni 15. jaanuarini 2015 korraldas Mustamäe Laste Loomingu Maja (MLLM) oma 30. aastapäevale pühendatud näituse. MLLM on haridusametis näitustega esinenud ka varem ja nagu alati, oli ka seekord tegu üllatava ja huvitava väljapanekuga. Detsembris vahetas huvikool tööd välja ning seinu hakkasid ehtima jõuluteemalised taiesed. Seega esines MLLM koguni kahe näitusega ühtejärge. 

  • 17. detsembril pani Tallinna Mustakivi Lasteaed üles oma väikese, kuid siiski rohket silmailu pakkuva näituse laste, õpetajate ja lapsevanemate koostöös valminud jõulukaartidest. 

  • 15. jaanuarist 27. veebruarini 2015 eksponeerisid oma loomingut Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasiumi õpilased. See oli koolile juba neljas näitus haridusametis. Koolil on tore traditsioon avada näitused pidulikult koos tööde autoritega.

  • 27. veebruar – 2. aprill 2015 sai teist korda vaadata Tallinna Arte Gümnaasiumi kunstitöid.

  • 2. aprillist – 22. mai 2015 esitles oma kunsti Ehte Humanitaargümnaasium. Kuna kool esines haridusametis esmakordselt, võib öelda, et tegu oli meeldiva üllatusega – tööd olid värviküllased ja hästi tehtud, mitmekesised ja igati heal tasemel. 

  • 22. maist 18. septembrini 2015oli avatud Tallinna Nõmme Noortemaja näitus. Nõmme noortemaja jaoks oli see teine näitus kahe aasta jooksul.   


Tore on tõdeda, et koolide huvi näituste korraldamise vastu pole raugenud ning üha rohkem on ka lasteaedu, kes soovivad oma töödega välja tulla – sügisest 2015 sügiseni 2017 on planeeritud kaksteist näitust, sh 7 kooli, 3 lasteaeda ja 2 huvikooli. Järgmiseks perioodiks on ootel juba kaheksa haridusasutust.

Haridusamet tänab kõiki õpilasi, õpetajaid ja direktoreid, kes andsid ja annavad ka edaspidi oma panuse näituste korraldamisse. See on suur töö, mis saab tehtud tänu heale tahtele ja koostööle. Kuid see töö tasub ära, pakkudes rõõmu nii haridusameti töötajatele, külalistele kui loomulikult ka noortele autoritele ja nende juhendajatele.

Statistika ja ajakava

 

Leini Jürisaar, avalikkussuhete peaspetsialist
Tallinna Haridusamet
leini.jyrisaar[ät]tallinnlv.ee