20.03.2018

Viktoriin Bee-Bot mesimummudega

20.03.2018 külastasid meie lasteaeda Pirita Lasteaia Meelespea rühma 5-6 aastased lapsed, kes koos Pääsukeste rühma lastega osalesid viktoriinis "Minirobotitega kevadet otsimas".

Kuigi aprill on Tallinna Lasteaedades nutikuu, alustasime Suur-Pae Lasteaias nutikuu üritustega juba märtsis. Eesmärgiks on tutvustada lastele ja õpetajatel nutikaid õppevahendeid ja kasutada neid igapäevaselt õppe- ja kasvatustegevuses.

Bee-Bot mesimummudega mängimine arendab laste loogilist mõtlemist ning matemaatilisi ja eneseväljenduse oskusi, aitab paremini mõista põhjuse ja tagajärje seost ning õpetab seadme juhtimist ja programmeerimist. Suur-Pae Lasteaias kasutatakse Bee-Bot roboteid kõikides rühmades. Tegevused mesimummudega toetavad ka keeleõpet ja teevad keeleõppe laste jaoks huvitavaks. 

Kõigepealt said lapsed tuttavaks, ütlesid sõprusringis oma nimed ning laulsid koos imetoredasti. Seejärel jagati nad rühmadesse (igas rühmas 6 last) ja loosiga leiti endale õige koht. Iga võistkond sai Bee-Bot roboti, teemakaardid ja alusmati ning siis võiski viktoriin alata - lapsed otsisid saabuvat kevadet kevademärkide järgi, viisid kokku muinasjututegelasi raamatuga, leidsid erinevaid puu- ja juurvilju, et moodustada kevadine salat jne. Lastele meeldis väga, sest põnevust oli palju. 

Pärast viktoriini mängisid Pirita Lasteaia Meelespea rühma lapsed ja meie Pääsukesed sõprade kingitud isetehtud mängu "Kes ma olen?", mis pakkus suurt elevust ja lusti.

Hiljem tutvustasid Suur-Pae Lasteaia õpetajad lasteaias kasutatavaid robootilisi vahendeid ja olid üles pannud ka näituse. Nutivahendid muudavad õppimise põnevaks ja kaasaegsemaks.

Kutsume ka teiste lasteaedade lapsi külla, et koos robotitega mängida.

Mängu juhendajad on õpetaja Veera Radionova, õpetaja Galina Kuznetsova, õpetaja abi Galina Agronova, eesti keele kui teise keele õpetaja Maria Miheenko, tublid robootika vehendite eestvedajad Elena Pashchenko, Irina Rodionova, Tiina Kannike, liikumisõpetaja Alina Vähesoo.

Vaata pilte pildialbumist: