14.04.2019

Vilde muuseumis algab taas muuseumimeditatsiooni sari

Tallinna Kirjanduskeskuse Vilde muuseum alustab taas muuseumimeditatsiooni sarjaga – hooaja avaüritus „Rännak rõõmu allikale“ toimub 23. aprillil kell 19.00, kus kevadisel tärkamise ajal kohtuvad Vilde elutoas Robert Jürjendal, Jaan Tammsalu ja Anti Jürjendal ning loovad heli ja sõnade abil ühise meditatsiooniruumi.

Mõtted ja mõtisklused põimuvad minimalistliku ja sugestiivse heliloomingu vahele. Kontserti saab kuulata ka lamades. Kaasa palutakse võtta oma lamamisalus ja pleed. Pilet 15 eurot. Kohti on piiratud arv, piletite eelmüük vaid Vilde muuseumi kassas (T,N-L 11-17, K 11-18). Broneeritud piletid tuleb välja osta kolme päeva jooksul.

Robert Jürjendal on eesti kitarrist ja helilooja, teinud koostööd eesti ja välismaa artistidega: Tõnis Mägi, Riho Sibul, Weekend Guitar Trio, UMA, Colin Edwin, Arve Henriksen jpt. Ta on osalenud rohkem kui 50 albumi väljaandmisel. Robert Jürjendal õpetab kitarri Tallinna Muusikakeskkoolis ja talle on omistatud Aasta Muusik 2016 tiitel. Alates 2016. aastast on ta Tallinna Kunstihoone muusikasarja SOOLO kuraator.

Jaan Tammsalu on EELK Tallinna Jaani koguduse õpetaja ja Tallinna praost, erialalt teoloog, mitmete raamatute autor. Ligi poolsada esinemist Robert Jürjendali, Siiri Sisaski, Tõnis Mägi, Iiri ansambliga Doran ja mitmete teiste muusikutega. Koos Robert Jürjendaliga andnud välja plaadi “Rännak rõõmu allikale”.

Anti Jürjendal alustas oma tšelloõpingutega VHK Vanalinna Muusikamajas, õpetaja Aare Tammesalu käe all. Hiljem jätkas õpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis õpetaja Mart Laasi tšelloklassis. Peale kooli lõpetamist õppis ta Eesti Teatri-ja Muuskaakadeemias prof. Peeter Paemurru tšellopedagoogika erialal. Ta on kaasa teinud mitmete plaatide salvestamisel.

Muuseumimeditatsiooni ürituste sari sai alguse 2017. aasta maikuus Eduard Vilde muuseumis. Avaõhtul lõid atmosfääri Mick Pedaja ja Doris Kareva. Teisel meditatsioonil tegid koostööd Taavi Tulev ning Valdur Mikita. Kolmandal korral kohtusid Peedu Kass ja Mehis Heinsaar.

Tallinna Kirjanduskeskuse tegemistest leiab lähemalt infot https://kirjanduskeskus.ee/

 

Uudise rubriigid: