13.10.2020

Vilde tee staadion valmib järgmise aasta jaanipäevaks

Esmapäeval, 12. oktoobril allkirjastasid Mustamäe Linnaosa Valitsus ja Kivipartner OÜ ehituse töövõtulepingu Vilde tee 120 staadioni rekonstrueerimiseks.

Avalikuks kasutamiseks mõeldud valgustatud staadionil on kolm jooksurada, jalgpalli- ja korvpalliväljakud, kaugushüppekast, samuti muudetavate raskustega treeningseadmetega jõulinnak ning erinevaid võimlemisriistu. Lisaks on staadioni äärde planeeritud abihoone inventari hoidmiseks, valvuri ruumi, WC-de ja suviste riietusruumidega; istepingid, sillutatud plats koos betoonist lauatenniselaudadega, jalgrattaparkla, ümber staadioni puukoorekattega vabakujuline rada.
„Projekteerija Reio Avaste (Avaste Arhitektibüroo OÜ) projekti visuaal tekitab hea tunde,“ tunnistas Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats, „kui ka selle suurprojekti tulevased ehitajad on sama professionaalsed ja vastutustundlikud kui arhitektid, siis saab Mustamäe tõepoolest suurepärase staadioni võrra rikkamaks.“
Ehitushanke võitnud Kivipartner OÜ on varemgi staadione ehitanud.
„Oleme palju ehitanud ja ei näe probleemi. Kõik on tuttavad lahendused. Mingite töödega plaanime alustada sel aastal, aga põhitööde maht jääb siiski varakevadesse. Jaanipäevaks veel vekslit välja ei käiks, kõik oleneb ilmadest. Tartaankatte paigaldus oleneb hästi palju temperatuurist ja õhuniiskusest. Kui saame selle tööga alustada mai keskel, jõuame staadioni jaanipäevaks valmis,“ kinnitas Kivipartner OÜ juhataja Rivo Kaju.
Vilde staadion on üks Mustamäe lähiaja tähtprojekte. Kui linnaosa saab uue ja kaasaegse staadioni võrra rikkamaks, siis on see väga hea uudis kõigile spordilembelistele kodanikele – ja neid on Mustamäel palju.
"Kuna linlaste huvi spordiharrastamise vastu on väga suur, on iga uus spordiobjekt igati vajalik ja teretulnud. Ma hetkekski ei kahtle, et rekonstrueeritud Vilde tee staadion saab kohe ülipopulaarseks eelkõige Mustamäe, aga ka teiste linnaosade elanike seas. On väga hea meel, et koostöös Mustamäe linnaosa valitsusega saame pakkuda Tallinna inimestele veel ühe hea võimaluse sportimiseks," märkis Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev.

Uudise rubriigid: