19.06.2018

Vilde teel algab skate-pargi ehitus

19. juunil alustatakse spordipargi rajamist Mustamäele, aadressil Vilde tee 69. Oktoobris peab kauaoodatud skate-park valmis olema.

Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats on aastaid tühjalt seisnud koolistaadionile uue elu andmise eest võidelnud pikki kuid, nüüd hakkab tema – ja tuhandete spordihuviliste mustamäelaste unistus täituma. Kauss Arhitektuuribüroo poolt koostatud maastikuarhitektuurne spordipargi lahendus pakub tegevusi igas eas kasutajale ning on heaks stardiplatvormiks noortele sportlastele.

„Ega meil siin Mustamäel sportimisvõimalusi just ülearu olnud ei ole,“ tunnistab linnaosa vanem Lauri Laats, „aga tänavu ongi nüüd niisugune õnnelik aasta, mis peaks spordisõpru kuhjaga rõõmustama: septembris valmib meie kaasaegne vabaaja- ja saunakeskus Akadeemia 30 ning oktoobris annavad ehitajad meile üle sellesama spordipargi, mille ehitus täna lahti läks. Skate-park tuleb suur, kogupindala on 3500 m², läbimõeldud atraktsioonidega ja aktraktiivne. Pargis on noortele mõeldud rulapark, pumptrack᾿i rada, tänavatreening ehk street fitness, vabajooksu ehk parkuurimise atraktsioonid jne, loomulikult on projektis väiksemate laste mänguala ning välitreeninguvahendid eakamatele. Hoolega on läbi mõeldud pargi haljastus ja valgustus, tähelepanu pööratakse mõistagi ka turvalisusele jne. Usun meie tulevasest skate-pargist kõige paremat – ja olen veendunud, et mida rohkem on noortel võimalusi kulutada oma energiat sporditegemise peale, seda vähem jääb aega ja indu niisama tänavatel jõlkuda ja tont teab millega tegelda.“

 

YIT Ehitus alustab Vilde tee 69 spordipargi rajamist 19. juunil, tööd on plaanis lõpetada oktoobriks.