08.03.2018

Vilditud loomad teevad Makey-makey'ga muusikat

2017 sügisel asusid Luha lasteaia lapsed ja õpetajad meisterdama vilditud loomi ja linde. Kokku vilditi neid Eesti Vabariigi aastapäeva puhul 100. Valmis loomad ja linnud kaunistasid Luha saalis jõulupuud.

Kui vilditud loomad kuuseehtena oma ülesande juba täitnud, saab neid kasutada näiteks muusikategevustes muusika loomiseks. Selleks on palju võimalusi.

Häälestatud loomade peal mängides saab anda lastele muusika kuulamises muusikalise mõistatuse, mis laulu loomad esitavad ja mängida näiteks „Luha lasteaia laulu“, laulu „Rongisõit“, „Kus on minu koduke“ vm. tuttavat lihtsat laulukest. Samuti saab eristada kõrgemat ja madalamat heli ning arvata, missugune loom seda teeb.

Makey-Makey'ga ühendatud loomadega saab iga laps teha oma „Loomalaulu“, mis peab lõppema kindla loomaga loo lõpus. Vilditud loomadest saab teha ka lihtsa noodi ja mängida kolmetoonilugu. Neid võimalusi on täpselt nii palju kui õpetajal koos lastega jätkub loovust.

 

Lapsed meenutavad tegevust hea sõnaga:

"Mulle meeldis mängida "Rongisõitu"
"Nii põnev oli Makey't kasutada"
"Ka see meeldis, et sai teistega järjekorras muusikat teha"

"Imeline viis, kuidas muusikategevusse vilditud loomi sisse põimida ning nendega lastele noodi ette näitamine oli nagu kirss tordil." (Praktikant Eleri)