18.11.2021

Virmalise Lasteaed tutvustas oma õppeaeda linnaaianduse kogemuspäeval

Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet korraldas 18. novembril 2021 õppeaedade ja kogukonnaaedade kogemus- ja infopäeva.  

Kogemuspäeval jagasid õppeaedade kogemusi erinevad haridusasutused, Virmalise Lasteaed teiste seas.

Lasteaeda esindasid kogemuspäeval õpetaja Riine Tiirik ja direktor Kerli Stein. Jagasime kuulajate ning vaatajatega oma kogemust, kuidas hakkasime keset linna, kõrgete elu- ja ärihoonete vahel, õppeaeda looma. Erilise tähepelanu all oli kaks õppemängu, mille loomist on eestvedanud meie lasteaia arendusjuht, Marju Moor.

Üks mäng on interaktiivne mäng, mille kasutamiseks on vaja nutiseadeid. Mäng käib nii, et laps valib õppeaias ühe taime, skännib taime juures oleva QR-koodi, siis avaneb aken, kus on kirjas mõningad olulisemad faktid taime kohta ning riik, kus taim kasvab. Nimetatud riigi peab laps omakorda (vajadusel täiskasvanu abiga) üles leidma meie õppeaias olevalt suurelt maakaardilt.

Teine mäng, "Laura ja Aaroni lugu", on mõeldud aga selleks, et laps omandaks teadmisi erinevate tavitaimede kasulikkusest ning mis häda puhul on mõistlik mõnda taime kasutada. Näiteks külmetushaiguse korral juua piparmündi teed või väikese haava peale panna teeleht plaastri asemel.

Täname Keskkonna- ja Kommunaalameti keskkonnahariduse osakonda ja linnaaianduse projektijuhti Marina Laidlat, kes meid oma õppeaiast kõnelema kutsusid.

Uute mõnusate kohtumisteni!

keskkonnaameti kogemuspäev 2021.JPG

kogemuspäev_Laura ja Aaroni lugu.JPG