10.09.2019

Virtuaaltuurid tutvustavad pealinna noortekeskusi

Valminud on Tallinna noortekeskuste virtuaaltuurid, mis annavad interaktiivse ülevaate keskuste ruumidest, töövahenditest, tegevustest ja õhustikust. Nii on võimalus kõigil huvilistel – lastel ja noortel ning ka lapsevanematel ja koostööpartneritel keskustesse külla minna juba veebis.

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul on Tallinna noortekeskuste virtuaaltuurid teadaolevalt esimesed Eesti noorsootöö ja noortekeskuste maastikul ning nende eesmärk on tõsta esile noortekeskuste kaasaegset keskkonda ja tegutsemisvõimalusi. „Tallinna noortekeskused pakuvad väga palju põnevaid võimalusi nii vaba aja veetmiseks kui ka eneseteostuseks. Tahame virtuaaltuuridega näidata, et üle Tallinna on väga palju ilusaid, eriilmelisi ja ajakohaste tegevusvahenditega noortekeskusi, kus noor saab tegutseda turvalises ja harivas arengukeskkonnas,“ tutvustas abilinnapea virtuaaltuuride eesmärki.

Virtuaaltuurid aitavad kogeda interneti vahendusel siseruume, nagu oleks ise seal kohal. Hiireklõpsu abil on võimalik keskuse ruumides ringi kõndida ja enda ümber 360° ulatuses vaadata.  Kokku saab tutvuda kümne noortekeskusega ja tuurid on nii eesti kui ka vene keeles.

Noortekeskused  pakuvad noortele mitmekülgseid võimalusi oma vaba aja veetmiseks ning silmaringi laiendamiseks. Noortekeskustes saavad noored osaleda endale huvi pakkuvates tegevustes, korraldada või algatada ise tegevusi, üritusi ja projekte või ennast arendada ja leida enda suund tulevikus. Noortekeskus pakub turvalist keskkonda, kus noored saavad end tunda vabalt, osaleda erinevates klubides ja stuudiotes, saada osa projektidest või programmidest, turniiridest või põnevatest sündmustest ja tegevustest väljaspool keskust. Lisaks organiseeritud tegevustele saab noortekeskustes kaasaaegses õhkkonnas suhelda sõpradega, leida uusi sõpru, mängida lauamänge, kasutada arvuteid, saada kasulikku noorteinfot, tegeleda oma huvidega, ennast loominguliselt väljendada jpm. Noortekeskustes töötavad professionaalsed noorsootöötajad ja keskuse külastamine on noorele tasuta.

Virtuaaltuurid tellis Tallinna Spordi- ja Noorsooamet koos linna noortekeskustega ning tuurid teostas Procontent OÜ. Noortekeskuste virtuaaltuuri ja info noortekeskuste kohta leiab veebilehelt http://virtuaaltuur.tallinn.ee/ 

Uudise rubriigid: