09.05.2022

Vormsi Lasteaia nutikuu üleskutsed "Matka ja Märka!" ja „Nutikunst“

Tallinna Vormsi Lasteaed kutsus Tallinna lasteaedu osalema nutikuu väljakutses "Matka ja märka!" Kokku osales 10 lasteaeda.

Üleskutse eesmärgiks oli liikuda looduses, märgata enda ümber  ilusaid, põnevaid, ootamatuid ja üllatavaid hetki ning pildistada neid. Oma jäädvustusi jagati Padleti veebiseinal. Fotosid sai lisada kaheksasse kategooriasse: puu, mets, loom, lind, pilved, veekogu, lilled, putukad. Kõige rohkem märgati lilli, järgnesid veekogud, pilved ja puud.

Looduses liikusid ja positiivseid emotsioone kogusid nii lapsed, lasteaedade töötajad kui lapsevanemad.

Kõige usinamad märkajad ja fotode lisajad olid Tallinna Lasteaed Kajakas tasandusrühm Kelluke ning Tallinna Vormsi Lasteaia Kiisupere rühm.

Suur- suur tänu osalenud lasteaedadele: Kajakas, Allika, Lehola, Lepistiku, Kivila, Kihnu, Sinilind, Mustakivi, Vormsi ja lastesõim Hellik!

Kauneid hetki looduses ning uusi märkamisi!

 

Veebisein leitav aadressilt: https://padlet.com/miina_paugus/matkamarka22

 

Nutikuu ning lasteaia loovuse- ja kunstiaasta raames kutsus Vormsi Lasteaed Tallinna lasteaedu osalema ka nutikunsti loomise väljakutses. Eesmärgiga luua digivahenditega nutikunsti ning jagama seda Padleti veebiseinal https://padlet.com/miina_paugus/nutikunst

 

Väljakutse võtsid vastu kolm lasteaeda: Tallinna Lasteaed Kajakas, Tallinna Mustakivi Lasteaed ja Tallinna Veerise Lasteaed. Veerise lasteaiast osales  1 rühm, lasteaiast Kajaks 2 rühma ning Mustakivi lasteaiast koguni 9 rühma. Nutikaid vahendeid, mida lapsed kunstitööde loomisel kasutasid, on Padletil välja toodud üsna erinevaid. Kasutati mitmeid haridusroboteid nagu Bee-Bot, Matatalab, Bubble. Samuti loodi kunsti nuti - ja veebirakenduste abil, joonistati värvilise valgusega, rakendust leidsid nii valguspaneelid kui väikesed valgustahvlid. Laste loodud kunst on värvikirev ja inspireeriv.

Suur-suur tänu Veerise, Kajaka, Mustakivi ja Vormsi lasteaedade väikestele nutikatele ja loovatele kunstnikele ja nende tublidele õpetajatele väljakutses osalemise eest!

Allikas: haridustehnoloog ja õpetaja Miina Paugus

Uudise rubriigid: