26.04.2018

X laste rahvaloomingu festival „Kaleidoskoop+“

16.—20. aprillil 2018 toimus Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasiumis X Laste rahvaloomingu festival „Kaleidoskoop+“, mille eesmärgiks oli eesti rahvuskultuuri säilitamine ja tundmaõppimine ning samuti ka teiste kultuuridega tutvumine.

Festivali tipuks oli suurejooneline üritus 17. aprillil – Tallinna laulu- ja tantsukollektiivide galakontsert, millest võttis osa 29 kollektiivi, esitades ligi 40 rahvalaulu ja rahvatantsu. Galakontserdi avas tervitussõnadega reaalgümnaasiumi direktor Natalja Vergun, soovides osalejatele häid kontserdielamusi ja särtsakaid esinemisi Vene Kultuurikeskuse suurel laval. Festivali galakontserdil oli esindatud eesti,vene, valgevene, ukraina, armeenia, moldova, türgi, slovakkia, saksa, bulgaaria ja india kultuur – kõik esinemised olid eredad ja kirjud, nagu kaleidoskoopki. Autasustamisel said kõik koori- ja tantsukollektiivide juhid diplomid ning kingitused.

18. aprillil toimus Mustamäe reaalgümnaasiumis Euroopa Liidu riikide rahvuskultuuride foorum, kus õpilased arutasid Euroopa maade sotsiaalseid, ökoloogilisi ja majanduslikke probleeme. Koolifoorum on koht, mis ühendab aktiivseid ja andekaid noori, kes on valmis avalikult rääkima meid puudutavatest päevakajalistest probleemidest. Diskussioonis probleemide ja lahenduste üle esindas iga klass ühte riiki.  

Samal päeval viidi läbi veel eesti rahvatantsu töötuba. Tantsukollektiivi Päikeseratas juhendajad jutustasid õpilastele üle-eestilisest tantsupeost, esitasid tantsu „Suvetuules“ ning õpetasid lapsi tantsima „Kaerajaani“. 19. aprillil toimus tuntud eesti skulptori ja kunstniku Tauno Kangro juhendamisel joonistamise õpituba „Eesti rahvuseepose Kalevipoeg“.

Festivali raames korraldati ka joonistuste näitus „Oleme erinevad ja see on tore!“, samuti ekskursioone ja temaatilisi tunde.

Festival toimus Tallinna Linnakantselei toetusel ja Tallinna Kodurahuprogrammi raames. 

Galakontserdi fotod

Aleksandra Munts-Avajõe, Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasiumi arendusjuht

Uudise rubriigid: