25.10.2017

XI üle-eestiline info- ja kommunikatsioonitehnoloogia konverents üllatab EXPO-ga

Täna, 25. oktoobril algusega kell 10 toimub Tallinna Reaalkoolis (Estonia pst 6) õpetajatele ja haridusasutuste juhtidele suunatud üle-eestiline IKT sügiskonverents. Esimest korda saab konverentsil vaadata ka näitust EXPO.

Konverentsi tänavuseks teemaks on „Tehnoloogiarikas kool“, seda korraldavad Tallinna Haridusamet, Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus (HITSA), eKool ja Tallinna Reaalkool. Konverentsile on oodata ligikaudu 300 haridustöötajat kõikjalt Eestist.

Tallinna Haridusameti juhataja Andres Pajula sõnul viiakse üle-eestilist IKT konverentsi Tallinnas läbi juba üheteistkümnendat korda, kuid haridustöötajate huvi selle vastu pole raugenud. „See näitab, et õpetajad soovivad üha enam kasutada digivõimalusi õppetöös ning hoida end kursis digivaldkonna uuendustega,“ rääkis Pajula. „Digi-innovatsioon on kaasaegsel haridusmaastikul oluliseks märksõnaks ja lisaks tehnoloogia- ja tarkvaraettevõtete pakutavate digiõppe lahenduste kasutamisele loovad neid ka haridusasutused ise.“

„Homne konverents ongi haridustöötajatele suurepärane võimalus vahetada häid kogemusi kolleegidega üle Eesti ning tutvuda digivaldkonnas pakutavate uute võimalustega,“ lisas haridusameti üldosakonna juhataja Rainer Rannala. „Päeva jooksul viiakse läbi 24 praktilist töötuba, kus tutvustatakse nii digitaalseid õppevahendeid ja -materjale, innovaatilisi õppemeetodid kui ka koolide pilvelahendusi. Räägitakse veel avatud õpperuumidest, rahvusvahelisest koostööst ja internetiohtude ennetamisest.“

Seekordse konverentsi töötubasid täiendab esmakordselt näitus EXPO, kus paralleelsessioonide vahepausidel saab kooli aulas tutvuda lähemalt haridusele suunatud digivaldkonna toodete ja teenustega. EXPO-l on väljas BCS Koolitus, Foxcademy, Insplay, Janika Leoste ja Future Robotics, Oomipood, Tebo õpiveeb jt.

Päeva lõpetab kollektiiv Kelfirius atraktiivse tule ja valguse showga.

Konverentsi „Tehnoloogiarikas kool“ päevakavaga saab tutvuda aadressil https://expo.ekool.eu